1248 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Kam na dovolenku? Hľadali sme bezpečné destinácie.

TELEVÍZIA KOŠICE, 19.07.2016 17:05 | Spravodajstvo
Po teroristických udalostiach počas posledných mesiacov sa mnohí ľudia zamýšľajú nad tým, do ktorej krajiny majú v lete vycestovať. Situáciu vo svete monitoruje aj Ministerstvo zahraničných vecí, na ktoré sme sa s touto problematikou obrátili. Opýtali sme sa na krajiny, ktoré sú pre Slovákov momentálne považované za bezpečné a ktoré naopak nebezpečné. Ako nás informoval hovorca Peter Stano: „Žijeme v období, keď žiaľ riziko terorizmu hrozí prakticky všade a preto nemôžeme povedať, že človek by bol absolútne v bezpečí v nejakej destinácií. V súčasnosti existujú 4 krajiny, kam jednoznačne odporúčame slovenským občanom, aby v žiadnom prípade necestovali a to Jemen, Sýria, Irak a Líbya vzhľadom na ozbrojené konflikty, ktoré tam prebiehajú.“

Vyhnúť by ste sa podľa rezortu mali aj určitým oblastiam v Afganistane a v súčasnosti aj v Turecku – a to najmä mestám ako Ankara či Istanbul. V tureckých prímorských letoviskách je ale situácia pokojná a dovolenkári ohrození nie sú. Za bezpečné sú považované napríklad štáty EÚ aj Balkánske krajiny. V prípade, že by ste sa ocitli v krajnej situácií, je dôležité vo vlastnom záujme pred cestou uzatvoriť cestovné poistenie. Po príchode do cieľovej destinácie turisti dostanú tiež SMS správu s dvoma číslami. Prvé je na diplomatickú službu v danej krajine a druhé na diplomatickú službu v Bratislave. Je dôležité, aby ste obe kontakty nosili so sebou. V prípade núdze vám na nich totiž poskytnú všetky potrebné informácie a inštrukcie.

Všetky krajiny a územia, ktoré ministerstvo zahraničných vecí momentálne nepovažuje za bezpečné, nájdete aj na ich webovej stránke. Pred cestou sa tu môžete tiež zaregistrovať prostredníctvom formulára.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
289
videní
02:14
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
19830
videní
09:30
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
434
videní
01:18
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
856
videní
01:18


Facebook loginGoogle login