8051 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

Prepady a obťažovanie na Luníku VIII pribúdajú

TELEVÍZIA KOŠICE, 19.08.2016 12:02 | Spravodajstvo
Ľudom žijúcim na sídlisku Luník VIII život čoraz častejšie strpčujú osadníci z Mašličkova, ale aj obyvatelia Luníka IX, ktorí majú vo zvyku cez osmičku prechádzať. Mestská polícia v tejto časti Košíc hliadkuje častejšie, zvýšenú kriminalitu však nezaznamenáva, keďže ľudia málokedy takéto obťažovanie nahlásia.

Podľa veliteľa stanice Mestskej polície Košice Západ, Vladimíra Šolca, bezpečnostná situácia na Luníku VIII kritická nie je. „Aj keď sa opakujú situácie, kedy prechádza väčšie množstvo asociálov, ktorí môžu obyvateľov obťažovať. To sa skôr deje pri obchodných centrách, nie priamo na sídlisku. K zlepšeniu situácie by pomohla pomôcť väčšia spolupráca zo strany obyvateľov, ktorí by mali nahlásiť aj rôzne obťažovania, prepadnutia, či krádeže.“

Problémy na Luníku VIII v súvislosti s neďalekou osadou, aj Luníkom IX, eviduje tiež starosta MČ Košice Západ, Ján Jakubov: „Došlo k nárastu trestnej činnosti ako aj kriminálnej. Evidujeme aj fyzické ataky voči osobám najmä staršieho veku. Mestská časť preto uvažuje o zabezpečení kamier.

Mestská časť dala požiadavku na pridelenie financií na okresný úrad ešte v januári. Ak im bude schválená, peniaze by chceli investovať do kúpy štyroch kamier, jedna z nich by mala byť umiestnená práve na kritickom mieste, na rohu Petzvalovej, neďaleko autobusovej zastávky Luník VIII. „Na tomto mieste by kamera monitorovala celú ulicu smerom ku Kauflandu, Luníku IX, osade Mašličkovo a jej dosah by smeroval aj na monitoring križovatky k Bardejovskej ulici,“ dodáva Jakubov.

Bezpečnostné kamery by privítala aj Mestská polícia. Zatiaľ na Luníku VIII fungujú spojením dvoch policajných staníc, Košice Západ a Luník IX, pričom hliadkovanie vykonávajú na striedačku.

A ako život na tomto sídlisku vnímajú jeho obyvatelia?

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
304
videní
02:14
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
20030
videní
09:30
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
488
videní
01:18
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
920
videní
01:18


Facebook loginGoogle login