1907 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Problémoví susedia? Súd môže rozhodnúť aj o predaji ich bytu.

TELEVÍZIA KOŠICE, 23.08.2016 13:19 | Spravodajstvo
Kvalita života v paneláku môže závisieť aj od susedských vzťahov. Vo všeobecnosti sa ľudia snažia riadiť tým, že nočný pokoj nastáva od 22hej hodiny. Stretnúť sa však môžete aj so susedmi menej ohľaduplnými. Obrátili sme sa na políciu s otázkou, ako reagovať v prípade, keď sa zo susedovho bytu ozýva hlasitý hluk, či krik.

Objasnil nám to hovorca košickej polície Alexander Szabó: "Ak má občan podozrenie, že dochádza k trestnej činnosti alebo páchaniu priestupku, môže to oznámiť na polícií. Policajti po príchode na miesto vyhodnotia situáciu a ďalej postupujú v zmysle zákona."

K najväčšiemu počtu prípadov rušenia nočného pokoja dochádza podľa policajného hovorcu práve v letných mesiacoch. Opakovaným rušením nočného pokoja, alebo napríklad aj poškodzovaním spoločného majetku vlastník porušuje paragraf 11, zákona č. 182/1993 Z. z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov - zasahuje do vlastníckych práv ostatných vlastníkov v bytovom dome. V prípade, že to robí dlhodobo, alebo opakovane, vlastníci sa môžu obrátiť na súd, a ten môže nariadiť predaj bytu. Podporným dôkazom v takýchto prípadoch sú aj oficiálne zápisy o výjazdoch polície.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
533
videní
04:23
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1919
videní
03:45
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
20080
videní
09:30
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
13598
videní
05:02


Facebook loginGoogle login