2931 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Mäsokombinát straší aj naďalej

TELEVÍZIA KOŠICE, 02.09.2016 12:12 | Spravodajstvo
Bývalý mäsokombinát na sídlisku Nad jazerom aj naďalej straší okoloidúcich. Situácia sa nerieši už dlhší čas, v posledkom období ju ale ešte zhoršil fakt, že len niekoľko metrov od rozpadnutej budovy vyrástlo nové obchodné centrum. Do objektu sa dá dostať bez väčších komplikácií.

Problémom je ešte stále vlastníctvo. O stavbe sme sa rozprávali so starostkou mestskej časti Lenkou Kovačevičovou: "Momentálne to rieši príslušný stavebný úrad Magistrátu mesta Košice. V júni bol začatý proces s vlastníkom. Boli tam spochybnené vlastnícke práva, následne to riešil Okresný súd Košice II., ktorý vydal právoplatný rozsudok. Za vlastníka určil spoločnosť, ktorá je ale v konkurze."

Následne súd určil správcu konkurznej podstaty a začalo sa konanie o nariadení prác. Dokumentácia bola na stavebný úrad doručená ešte 5.8. Ďalšie ústne pojednávanie v danej veci bude 14.9., vtedy by teda mal byť známy aj definitívny osud skeletu.

Stavebný úrad pritom vydal nariadenie o búracích prácach ešte v roku 2012, tie mali byť vykonané a aj sa začali. Následne ale správca konkurznej podstaty obnovil konanie a predložil doklady, ktorými spochybnil vlastnícke vzťahy. Úrady totiž môžu nariadiť zbúranie budovy iba jej vlastníkovi.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Aktuálne reportáže

Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
751
videní
04:12
Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
82
videní
01:56
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
704
videní
03:39
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
613
videní
01:02


Facebook loginGoogle login