3423 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Polievkový festival bol gurmánskym zážitkom

TELEVÍZIA KOŠICE, 08.10.2016 21:06 | Kultúra
Metropola východu sa stala dejiskom kulinárskeho a kultúrneho zážitku. Ten priniesol Polievkový festival, ktorý však nebol len o samotných polievkach. Hlavnú myšlienku festivalu nám predstavila spoluorganizátorka  Renáta Zolnaiová : "Tento festival nie je prioritne o gurmánskom zážitku, ale najmä o tom, aby sa odprezentovali rôzne menšiny, či už etnické, národnostné, záujmové alebo aj iné, ktoré v Košiciach žijú a dotvárajú ich".

Festival, je známy svojou tradíciou po celom svete. Organizátori toho košického, čerpali inšpiráciu z Francúzska či Holandska. Prezentovať svoju jedinečnú kultúru aj takýmto spôsobom, mali rôzne menšiny a komunity, ktoré sú súčasťou Košíc. Tie svoju odlišnosť vyjadrili práve v polievke. Svoje národné jedlo ponúkali aj Bulhari: "Ja som z Bulharska a ponúkame cícerovú polievku s bravčovým mäsom." Na výber bola aj vegánska gaštanová polievka: "My ponúkame vegánsku gaštanovú polievku, ktorú prevažne tvorí zelenina, kokosové mlieko, soľ a korenie."

Medzi kuchármi sa našli aj študenti, ale aj takí, ktorí  svojou polievkou chceli študentské časy pripomenúť. "My prezentujeme stavbárske halászlé a sme študenti 5.ročníka Stavebnej fakulty v Košiciach. Skladajú sa zo šiestich druhov rýb, k tomu si môžete dať smotanu, petržlen či chlieb ako prílohu."

Tento ročník ponúkol na výber 44-rôznych druhov polievok. Odborná porota hodnotila na základe rôznych kritérií. Tie boli podľa šéfkuchára a hlavného porotcu Martina Nováka nasledovné: "vizuál, vôňa a chuť."

Zlatú lyžicu si za tento rok zaslúžila vegánska gaštanová polievka, strieborná lyžica patrila fazuľovej polievke s údeným mäsom a brondzovú získala hubová mačanka.  Návštevníci sa nebránili ani exotickejším druhom polievok.
 
Festival priniesol jedinečnú multikultúrnu atmosféru. Aj takýmto spôsobom sa podporilo spoločenstvo ľudí, tvoriace metropolu východu.
 

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
851
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
501
videní
04:23
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1531
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1908
videní
03:45


Facebook loginGoogle login