3382 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Košice zažili jedno z najväčších cvičení záchranných zložiek

TELEVÍZIA KOŠICE, 20.10.2016 17:55 | Spravodajstvo
Ako zachrániť obyvateľov Košíc, aj o tom je dvojdňové cvičenie s názvom Evakuácia Košice 2016, ktoré dnes pokračovalo ukážkami v praxi. Prvá z nich sa uskutočnila v areáli DPMK na Bardejovskej ulici. Z Okresného úradu Košice nás informoval Ján Plačko: "Dnešné cvičenie je zamerané na precvičenie činností, ako orgánov krízového riadenia štátnej správy a samosprávy, právnických osôb a fyzických osôb, tak aj evakuačných orgánov. Je to cvičenie orgánov krízového riadenia základných záchranných zložiek, ktoré sa podieľajú na výkone záchranných prác, pri hromadných haváriách motorových vozidiel a iných mimoriadnych udalostiach."

Na mieste hromadnej havárie áut zasahovali hasiči, policajti aj záchranári. Za košických hasičov nám situáciu objasnil Tomáš Berzetei: "Veliteľ zásahu po príjazde na miesto vydá pokyny hasičom, vytvorí zásahové úseky a vyhodnotí situáciu. Jedna skupina bude riešiť vstup do samotných autobusov a električky. Zdravotníci budú monitorovať a vyhodnocovať množstvo a zranenia vzniknutých zranení pri samotnej dopravnej nehode."

Cieľom bolo precvičiť si spoluprácu záchranárov, ale tiež overiť ich pripravenosť aj pri evakuácii ľudí, či preveriť  ako je pripravená na podobnú situáciu nemocnica. Rolu zranených na seba vzali žiaci Strednej Zdravotníckej školy v Košiciach.

Pokračovalo sa aj na urgentných príjmoch nemocnice UNLP v Košiciach, na Triede SNP ako aj v areáloch základných škôl vo Veľkej Ide a Čečejovciach.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1222
videní
01:33
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
354
videní
02:14
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2187
videní
01:21
Váš tipBez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4494
videní
00:44


Facebook loginGoogle login