2422 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

Mestské časti získali tisíce eur. Ako ich využili?

TELEVÍZIA KOŠICE, 21.10.2016 09:12 | Spravodajstvo
Ešte v lete získalo 6 košických mestských častí finančné ocenenie, za umiestnenie v súťaži o najaktívnejšiu mestskú časť Európskeho mesta športu 2016.

Účelové finančné odmeny sa pohybovali v rozpätí od 5 do 80 tisíc EUR. Absolútnym víťazom sa stalo sídlisko Ťahanovce. Získalo 80 tisíc eur, ktoré budú investované do nového atletického oválu, ktorého výstavbu zabezpečí mesto. Ako nás informoval magistrát, momentálne prebieha verejné obstarávanie a jeho výsledky by mali byť známe už dnes.

Druhé miesto a 10 000 eur získali dve mestské časti a to Juh a Nad Jazerom. Jazerčania v nedeľu za tieto financie otvorili nový fit park pri splave. Ako nás informovala starostka Lenka Kovačevičová: "Mestská časť to ešte dofinancovala asi 500 eurami, celé ihrisko stálo zhruba 10 500 eur. Cieľ je vytiahnuť ľudí z domu, aby športovali v prírode, aktívny životný štýl a žiť zdravo. Tento fit park je zabezpečený kamerovým systémom."

MČ Juh sa za získané peniaze rozhodla vynoviť najmä klzisko v športovom areáli. Priestory sú už roky strážené kamerovým systémom a v noci aj fyzickou hliadkou. Starosta Jaroslav Hlinka dodal, že: "Potrebovali sme upraviť a technicky vylepšiť ľadovú plochu, pretože je v zime veľmi obľúbená. Keďže už má za sebou 10 rokov, je už opotrebovaná."

Okrem toho dokúpila MČ aj korčule na požičiavanie pre deti, ktoré doteraz úplne chýbali. Na treťom mieste s finančnou odmenou 5000 eur skončila mestská časť Dargovských hrdinov a Košická Nová Ves, ale aj mestská časť Západ. "1000 eur putovalo do MČ Košická Nová Ves a 4000 eur ostalo v našej mestskej časti. Použijeme ich na opravu detských ihrísk, konkrétne na ulici Povstanie českého ľudu a na Zúbkovej. Budú tam osadené nové gymnastické cvičiace prvky pre deti," vysvetlil starosta Furče, Jozef Andrejčák.

Pri detskom ihrisku na Fábryho pribudne nová lanová pyramída. Vandalizmu sa starosta nebojí, na ihriskách k nemu údajne nedochádza.

Svojich 5000 eur za 3 miesto na rozvoj športových aktivít na sídlisku využila aj Terasa. Ako nás informoval starosta Ján Jakubov: "Časť finančných prostriedkov v sume 3000 eur sme použili na spoluorganizovanie mesačného podujatia Beach plaza Terasa v 7. mesiaci, kedy sme usporiadali majstrovstvá Slovenska v beach volejbale a časť finančných prostriedkov vo výške 2000 eur sme potom použili v 9. mesiaci na mini futbalový turnaj, ktorý sme takisto realizovali pred OC Galéria."

Plážové ihrisko strážili cez deň poverení zamestnanci, v noci naň dohliadala služba zo spomínaného obchodného domu.

KomentárePočet príspevkov: 1

 

Jana Schusterová22.10.2016 16:31:38

Jupiii, teším sa, že tentokrát bude atletický ovál prístupný STÁLE pre všetkých Ťahanovčanov, nielen pre školákov ZŠ Belehradská

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
507
videní
02:16
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
222
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4458
videní
03:09
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1050
videní
01:32


Facebook loginGoogle login