825 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Významné ocenenie získal aj Peter Gombita

TELEVÍZIA KOŠICE, 27.11.2016 11:01 | Spravodajstvo
V Štátnom divadle v piatok predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa odovzdal ocenenia 23 jednotlivcom a skupinám z rôznych odvetví. Okrem cien KSK sa odovzdávali aj ceny a plakety predsedu KSK. Jednotlivcov ako aj skupiny na toto prestížne ocenenie navrhovali jednotlivé regióny. Ako nás informoval samotný predseda Zdenko Trebuľa: "O týchto ľuďoch sa nepíše a nepoznáme o nich podrobnosti ako mnohokrát aj ich ocenenia v zahraničí. Ono to tak platí v živote, že doma nebývaš prorokom, ale v každom prípade, každý jeden z nich to robí pre to svoje okolie, pre radosť z práce a preto, aby urobil iným radosť a to je to podstatné."

Cenu Košického samosprávneho kraja predstavuje medaila zobrazujúca erb KSK, súčasťou je aj certifikát a finančný dar vo výške 665 eur. In memoriam ju dostala priekopníčka aerobiku na Slovensku Viera Medveďová, ktorá v roku 2008 zahynula pri havárií autobusu v Chorvátsku. Spomedzi jednotlivcov si cenu prevzal napríklad aj riaditeľ neziskovej organizácie Oáza – Nádej pre nový život Peter Gombita, ktorý mal za všetkých ocenených aj slávnostný príhovor.

Tieto ocenenia sa udeľujú raz ročne osobnostiam, kolektívom alebo právnickým osobám za osobitný prínos pre rozvoj KSK, za činy statočnosti, ľudskosti a hrdinstva, za vynikajúce tvorivé činy a výsledky dosiahnuté v rôznych oblastiach. Ocenené kolektívy a osobnosti vybrala a odporúčala zastupiteľstvu špeciálna komisia.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
528
videní
04:23
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1919
videní
03:45
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
413
videní
01:44
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
592
videní
02:41


Facebook loginGoogle login