2138 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Čaviarnička Drabka nás očarila

TELEVÍZIA KOŠICE, 02.12.2016 15:34 | Spravodajstvo
Originálny projekt, ktorý má za sebou prvý rok fungovania, za návštevu rozhodne stojí. Televízia Košice dostala netradičnú pozvánku. Žiaci, ktorí boli ešte dávnejšie v Rádiu Košice na exkurzii, nám našu starostlivosť chceli vrátiť. A tak sme sa vybrali do Čaviarničky Drabka.

V Základnej škole Drábova na Sídlisku KVP raz mesačne otvárajú Čaviarničku Drabka, v ktorej si žiaci, učitelia, rodičia môžu pochutnať na sladkom koláči a dôsledne pripravenom čaji. Počas prestávok a rodičovských združení si čas spríjemňujú aj takýmto oddychom. Samuel Kundrát zo žiackeho parlamentu hovorí o úspechu, ktorý prichádza s každým jej otvorením: „Záujem je o všetko, od koláčov cez čaje, rovnako o Špeci čajík. Úlohy rozdeľuje žiacky parlament, a to tak, aby sa vystriedali všetky triedy.“

Jedinečný projekt je zaujímavý tým, že si študenti skúsia aj bežnú prax, od prípravy až po samotný predaj, rovnako pracujú s peniazmi, keďže sladká ponuka je za symbolické - no reálne sumy. Pedagóg Ján Gáll, autor myšlienky Čaviarnička Drabka zdôrazňuje, že žiaci si všetko pripravujú bez nejakej výraznejšie pomoci, aj keď s nápadom prišiel práve on. Dokonca si žiaci vymysleli aj dizajn, ktorý je pripomína malý kreatívny úľ.
Príjemné spestrenie bežného školského dňa počas prestávok žiaci len uvítali, a ukázali, že dať si zásteru nie je hanba. Automaty na chladných chodbách tak vymenili za príjemne prostredie a stále novú ponuku. Koláče a všetko, čo je v ponuke pripravujú rodičia a učiteľky, vyzbierané peniaze putujú pre Občianske združenie Lampášik, ktoré funguje pri ZŠ Drábova. V budúcnosti plánujú aj besedy, literárne večery a divadelné predstavenie.

Ak máte aj vy nejaký originálny školský projekt, určite nám o ňom dajte vedieť, radi podporíme Vašu myšlienku. :-)

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1452
videní
03:15
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
12715
videní
05:02
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
289
videní
00:22
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2661
videní
02:48


Facebook loginGoogle login