7912 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tipVieme prví

Búranie torza škôlky poškodilo 4 autá

TELEVÍZIA KOŠICE, 07.12.2016 13:55 | Spravodajstvo
V areáli bývalej škôlky VSŽ na sídlisku Nad jazerom sa pred týždňom začalo búranie torza budov, ktoré boli dlhé roky tŕňom v oku obyvateľov.

Vlastník pozemku, košická spoločnosť MONTE pripravuje pozemok na realizáciu investičného zámeru - podľa našich informácií by tam mali postaviť nové byty. S prácami na výstavbe bytových jednotiek by sa mohlo začať už v druhej polovici budúceho roka.

V stredu dopoludnia došlo pri búracích prácach k poškodeniu štyroch zaparkovaných áut, ktoré boli odstavené v blízkosti areálu. Na oplotení a pouličnej lampe sme síce našli papierové upozornenie o zákaze parkovania (tento oznam bol aj na bráne susedných bytových domov), ale práve v miestach, kde došlo k zrúteniu časti steny budovy takýto oznam chýbal. Podľa majiteľov poškodených áut by bolo oveľa vhodnejšie označenie úseku páskami, alebo zábranami - ako je to realizované napríklad pri obnove bytových domov. Predišlo by sa tak zbytočným škodám na majetku. Našťastie pri incidente nebol nikto zranený.

Oslovili sme v tejto téme aj starostku Lenku Kovačevičovú. Podľa jej slov, "mestská časť vykonala, čo zo svojej pozície vykonať mala. V mieste prác došlo k nerešpektovaniu značenia zo strany obyvateľov, čo bolo aj dôvodom vzniku škôd na štyroch autách."  Ako dodala, "na miesto dorazil aj zástupca spoločnosti, ktorá búracie práce realizuje a dohodli sa s vlastníkmi vozidiel na spôsobe úhrady škody."

S konateľom spoločnosti MONTE, spol. s.r.o., ktorá pozemok vlastní, sa nám dnes napriek opakovaným telefonátom spojiť nepodarilo.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

414
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
382
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
550
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
252
videní


Facebook loginGoogle login