K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Vieme prví

Most cez Ružín pre motoristov zatvoria na Štedrý deň

TELEVÍZIA KOŠICE, 13.12.2016 12:37 | Spravodajstvo
Čiastočná uzávera mosta cez Ružín má platiť len do 23. decembra. Po tomto termíne chcú kompetentní most kvôli jeho havarijnému stavu kompletne uzavrieť.

Kompletnú uzáveru posunuli, sú ale jasné podmienky
Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií OÚ Košice - okolie povolil túto zmenu termínu - posun kompletnej uzávery mosta, ale len s prísnymi podmienkami. Hlavnou podmienkou je 24 hodinový dozor po oboch stranách mosta zo strany Správy ciest KSK s asistenciou Policajného zboru SR. Ďalšou je možnosť prejazdu cez most výlučne len po jednom motorovom vozidle a zároveň prísny zákaz jazdy nákladných motorových vozidiel.

Ako pre TV KOŠICE povedal v stanovisku Ing. Ján Plačko, vedúci oddelenia civilnej ochrany a krízového plánovania, "prejazdnosť mosta je povolená len za predpokladu prísneho dodržiavania podmienok, ktoré stanovil statik. Ak podmienky a pokyny nebudú zo strany vodičov dodržané, most bude uzavretý s okamžitou platnosťou. "

Kraj má na vybudovanie obchádzky len pár dní
Košický samosprávny kraj, ako vlastník mosta a cesty, pritom ešte v pondelkovom vyjadrení pre médiá o konkrétnych dátumoch uzatvorenia tohoto mosta nehovoril. Hovorkyňa Zuzana Bobríková zaslala písomné stanovisko, "že úplná uzávierka sa začne, keď budú dobudované obchádzkové trasy, pripravený projekt rekonštrukcie a vybraný jej zhotoviteľ." Vzhľadom na získané oficiálne dokumenty z Okresného úradu je ale jasné, že za pár dní kraj projekt rekonštrukcie pripraviť nestihne. Nereálne je aj to, že stihnú vybrať zhotoviteľa tak rozsiahlej rekonštrukcie.

Povolia im ďalší odklad?
Otvorenou je len teoreticky ďalšia možnosť posunu kompletnej uzávery mosta, ak o to KSK opäť oficiálne požiada. Statik ale túto možnosť vylúčil. Most od 24.12. až do okamihu výberu realizátora rekonštrukcie zostane prístupný len pre chodcov...

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
615
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
221
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
288
videní
01:44
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
552
videní
02:23


Facebook loginGoogle login