K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Most cez Ružín zatvoria na Štedrý deň o 7.00

TELEVÍZIA KOŠICE, 21.12.2016 12:36 | Spravodajstvo
Most cez vodnú nádrž Ružín na ceste II/547 medzi Košickou Belou a Veľkým Folkmárom bude v obmedzenom režime pre osobné motorové vozidlá do 3,5 tony otvorený do piatka 23. decembra. „Úplná uzávera mosta sa začne v sobotu 24. decembra od siedmej hodiny. Do začatia rekonštrukčných prác bude cez most možný prechod pre peších na vlastnú zodpovednosť,“ informovala dnes agentúru SITA hovorkyňa Košického samosprávneho kraja Zuzana Bobríková.

Obchádzková trasa pre nákladné vozidlá vedie cez Margecany – Klenov - Miklušovce – Sedlice – Suchú Dolinu – Ľubovec – Radatice – Bzenov – Prešov – smer Košice.

Obchádzková trasa pre osobnú dopravu vedie cez Margecany – Klenov – Miklušovce - Sedlice – Suchú Dolinu – Ľubovec - Ruské Pekľany – Obišovce – smer Košice.

Vodiči prichádzajúci od Spišskej Novej Vsi môžu využiť aj cestu Krompachy – Kluknava – Široké – diaľnica D1 – Prešov – Košice, alebo trasu Spišské Vlachy – Spišské Podhradie – diaľnica D1 – Prešov – Košice.

Obyvatelia Hnileckej doliny majú možnosť využiť aj smer Jaklovce – Gelnica – Prakovce – Mníšek n/Hnilcom – Smolník – Štós – Medzev – Jasov – Košice.

Bobríková informovala, že Správa ciest KSK už dokončila opravu krytu vozovky na obchádzkovej trase pre osobné vozidlá medzi obcou Obišovce a okresnou hranicou Košice okolie – Prešov, ktorá pokračuje cez Ruské Pekľany, Sedlice a Klenov do Margecian. Cestári opravili kryt vozovky v dĺžke 2,9 km. Tento úsek bude počas úplnej uzávery mosta súčasťou obchádzkovej trasy pre osobné motorové vozidlá.

Stále pokračujú práce na úprave štvorkilometrovej lesnej účelovej komunikácii medzi obcami Opátka a Košická Belá, časť Zlatník. Úprava lesnej cesty má zmierniť dôsledky havarijného stavu pre obyvateľov obec Opátka, ktorí budú mať po uzavretí mosta najvážnejšie problémy s dopravou,“ uviedla Bobríková. Správa ciest KSK zabezpečila navážanie kameniva na určené skládky a úpravu podkladu lesnej účelovej cesty. Prebiehajú práce na navážaní a hutnení kameniva.

Informácie o obchádzkových trasách pre verejnosť sú aktualizované na web stránke Správy ciest KSK

Všetky aktuálne informácie sú k dispozícii aj na web stránke Košického samosprávneho kraja.

Správa ciest KSK požiadala dopravné inšpektoráty Policajného zboru Košice a Prešov o častejšie kontroly na obchádzkových trasách, pretože neustále zaznamenáva porušovanie obmedzení predovšetkým na obchádzkovej trase určenej len pre osobné vozidlá do 3,5 tony. Vodiči ťažkých nákladných vozidiel nerešpektovaním obmedzení vážne ohrozujú bezpečnosť cestnej premávky.

Zdroj: SITA
Foto: TV KOŠICE

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
140
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
162
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
464
videní


Facebook loginGoogle login