1684 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tipBez komentára

VIDEO: Na sídliskách pribudli nechcené klziská

TELEVÍZIA KOŠICE, 03.01.2017 12:58 | Spravodajstvo
V posledných dňoch sa množia sťažnosti obyvateľov niektorých košických sídlisk, na stav chodníkov. Napriek tomu, že snehová nádielka v Košiciach bola pomerne mierna, roztopený sneh opätovne namŕza a v niektorých častiach pripomína skôr klzisko.

Podľa platnej legislatívy, vlastníci, správcovia alebo užívatelia nehnuteľností sú povinní bez prieťahov odstraňovať závady v schodnosti chodníkov priľahlých k nehnuteľnosti, ktorá sa nachádza v súvisle zastavanom území a hraničí s cestou alebo miestnou komunikáciou, pokiaľ tieto závady vznikli znečistením, poľadovicou alebo snehom.

Je však potrebné, aby boli splnené všetky tri podmienky súčasne: chodník musí byť priľahlý k nehnuteľnosti, nehnuteľnosť sa nachádza v súvisle zastavanom území a nehnuteľnosť hraničí s cestou alebo miestnou komunikáciou. Ak nie je splnená čo i len jedna podmienka, povinnou osobou je správca miestnych komunikácií, v našom prípade mesto Košice.

Ak ale ide o chodník, ktorý spĺňa všetky tri podmienky, vlastník, správca alebo užívateľ nehnuteľností v zimnom období musí zabezpečiť, aby bol chodník čistý a zbavený snehu a ľadu. Typickým príkladom je chodník patriaci obci nachádzajúci sa pred rodinným domom, susediaci s hlavnou cestou. O pravidelnú zimnú údržbu sa musí postarať vlastník rodinného domu, aj keď chodník patrí obci. Rovnako je to v prípade bytových domov, vtedy sú zodpovední vlastníci, spoločenstvo, alebo správca.

A ako to vyzeralo v pondelok podvečer na sídlisku Nad jazerom? Pozrite si videoreportáž bez komentára.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
471
videní
02:41
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
133
videní
03:44
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
344
videní
01:59
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
343
videní
03:14


Facebook loginGoogle login