K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Vieme prví

Gymnázium Šrobárova mení riaditeľa. Harabin skončil.

TELEVÍZIA KOŠICE, 09.01.2017 16:49 | Spravodajstvo
Slavomír Harabin už od zajtra nebude riaditeľom Gymnázia na Šrobárovej ulici v Košiciach. Predseda Košického samosprávneho kraja (KSK), Zdenko Trebuľa, ho dnes na návrh rady školy z funkcie odvolal. Zriaďovateľom je práve KSK.

"Pracovný pomer Slavomíra Harabina na gymnáziu sa nekončí. Medzi dôvodmi, ktoré k odvolaniu viedli, bol návrh Rady školy, závery štátnej školskej inšpekcie v oblasti riadenia školy a výsledky kontroly Útvaru hlavného kontrolóra a odboru školstva KSK," uviedla pre TV KOŠICE hovorkyňa KSK, Zuzana Bobríková.

Členovia rady už pred časom odhlasovali návrh na odvolanie riaditeľa z funkcie v pomere hlasov sedem k trom.

"Drvivá väčšina zamestnancov adresovala Rade školy list, v ktorom opísali všetky nevhodné praktiky pána riaditeľa, čo sa týka pohľadu riadenia, ktoré vytvárali zlú atmosféru v škole," povedal člen Rady školy, delegovaný zástupca zriaďovateľa a zároveň poslanec Zastupiteľstva KSK Rastislav Trnka.

Ako dodal, okrem porušení Zákonníka práce išlo aj o zistené ekonomické pochybenia - predražené verejné obstarávania, a ich následné nedostatočné objasnenie.

K téme odvolania z funkcie sme skontaktovali aj dosluhujúceho riaditeľa Gymnázia na Šrobárovej, Slavomíra Harabina: "Necítim potrebu reagovať," vyjadril sa pre TV KOŠICE.

Od zajtra je poverená vedením školy doterajšia zástupkyňa riaditeľa Dagmar Klímová.

Foto: srobarka.sk
Text: TV KOŠICE

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
809
videní
02:10
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5166
videní
04:21


Facebook loginGoogle login