5167 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Gymnázium Šrobárova čakajú zmeny

TELEVÍZIA KOŠICE, 12.09.2017 07:00 | Spravodajstvo
Gymnázium Šrobárova vstúpilo do školského roka 2017/2018 s oficiálne novým vedením. Do čela školy s bohatou históriou bola zvolená na post riaditeľky Zlatica Frankovičová.

Jej zvoleniu predchádzalo turbulentné obdobie. Gymnázium viedol pôvodne Slavomír Harabin, synovec exministra spravodlivosti Štefana Harabina. Jeho pôsobenie v čele školy však nakoniec poznačili viaceré medializované kauzy.

Napätie, nedôvera, i nestabilita nakoniec vyústili do kontroly Košickým samosprávnym krajom. Tá však pre školu i samotného Harabina vôbec nedopadla dobre. Začiatkom tohto roka kraj Harabina na návrh rady školy z funkcie odvolal. Dôvodom bola nielen negatívna atmosféra medzi pedagógmi, ale išlo aj o zistené ekonomické pochybenia - predražené verejné obstarávania a ich následné nedostatočné objasnenie.

Školy sa dočasne ujala zástupkyňa riaditeľa, Dagmar Klímová. V opakovanom výberovom konaní, ktoré prebehlo len prednedávnom, nakoniec zvíťazila Zlatica Frankovičová. Na post riaditeľky bola zvolená štandardne na 5 rokov. Počas tohto obdobia má so školou viaceré plány. Prioritou je vrátiť jej stratené renomé.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1512
videní
03:06
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
811
videní
02:10
Vieme prví
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
6229
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3778
videní
01:34


Facebook loginGoogle login