16229 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Bez komentára

VIDEO: Sneh paralyzoval dopravu v Košiciach

TELEVÍZIA KOŠICE, 13.01.2017 12:48 | Doprava
Piatok trinásteho pripravil Košičanom bohatú snehovú nádielku. Podľa predpovedí meteorológov intenzívne sneženie začalo po polnoci a malo by podľa aktuálne platných výstrah v Košiciach pokračovať až do zajtrajšieho rána.

A ako zvládli zabezpečenie zjazdnosti hlavných tepien v metropole východu cestári? Podľa vyjadrení spoločnosti KOSIT, a.s. "v teréne je aktuálne 18 mechanizmov a jeden nakladač na posypový materiál. Okrem strojového čistenia boli nasadení aj pracovníci ručného čistenia. Všetky jednotky v rámci zimnej údržby sa enormným úsilím snažia zmierňovať následky poveternostných podmienok." Z dôvodu poveternostných podmienok posilnili dva úseky - Horný Bankov a Jahodnú.

Do praktického preverenia sa teda dostávajú slová generálneho riaditeľa spoločnosti, Ing. Mariána Christenka, ktorý začiatkom novembra tvrdil, že sú pripravení aj na kalamitu a pre tento prípad majú schválený Operačný program zimnej údržby. "Plánujeme nasadiť celkovo 26 mechanizmov, plus tri máme  ako rezervu. Zakúpili sme dva nové tzv. veľké sypače značky Mercedes v celkovej hodnote cca 337 000 eur, plus jeden tzv. malý sypač - zametač TREMO v hodnote cca 137 000 eur".

Za zimnú údržbu mesto Košice v minulej sezóne zaplatilo Kositu necelých 1 200 000 eur.

Podľa vyjadrení hovorkyne DPMK Michaely Karaffovej, "MHD v Košiciach jazdila ráno bez väčších problémov, silné sneženie začalo situáciu komplikovať počas rannej špičky, okolo 6,30 hod. Momentálne sa situácia v MHD pomaly stabilizuje. Električky majú pre zasnežené výhybky meškania max. do 10 minút. Autobusová doprava má v kopcovitých terénoch (Sídl. Dargovských hrdinov, Vojenská, Podhradová) problémy, na niektorých zastávkach priamo v kopcoch nezastavuje. Meškania sa pohybujú od 10 minút až do hodiny, najvyššie sú na linkách, ktoré jazdia do kopcov."

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Váš tip
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
269
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1308
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
667
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
426
videní


Facebook loginGoogle login