3253 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: LOT pridáva z Košíc ďalšie nové lety

TELEVÍZIA KOŠICE, 24.01.2017 19:48 | Spravodajstvo
Varšava bude z Košíc ešte dostupnejšia. O niekoľko mesiacov totiž pribudnú ďalšie priame lety. Okrem ranných to budú aj tri spojenia týždenne počas dňa. Znamená to tiež zjednodušenú cestu do Severnej Ameriky. Obchodná riaditeľka poľskej leteckej spoločnosti LOT pre strednú a východnú Európu, Jolanta Grala Bednárčik.

"Vďaka trom novým linkám, ktoré budeme mať od 5. júna, cestujúci do New Yorku budú v tranzite 55 minút. Vďaka tomu, od momentu keď nastúpia do lietadla v Košiciach, po prílet do New Yorku, cesta trvá 11 hodín a 20 minút."

Podobné to bude aj pri ceste do Chicaga. Namiesto 10. hodín čakania na prestup, to bude len 55 minút. Až 75% cestujúcich, letiacich spoločnosťou LOT z Košíc, prestupuje vo Varšave na ďalšie spojenia. Najčastejšie do Nemecka, či iných krajín západnej Európy, ale aj do Škandinávie, či Ruska. Spolu už deviatimi letmi týždenne sa opäť viac sprístupnia možnosti nielen pre cestujúcich z východného Slovenska, ale aj pre tých z okolia Miskolca, Užhorodu a juhovýchodného Poľska.

Za letisko Košice hovorí Juraj Tóth: "Už teraz evidujeme okolo 20 000 cestujúcich ročne na linkách s odletom z Košíc do Severnej Ameriky, do Spojených štátov a do Kanady. Veľa cestujúcich nám uteká do Budapešti alebo aj na iné okolité letiská, odkiaľ letia do vzdialenejších destinácií. Cesta z Košíc či už do Chicaga, do New Yorku,  Toronta alebo do novej destinácie Los Angeles,  bude už oveľa pohodlnejšia a najmä rýchlejšia,"

Ako povedal riaditeľ korporátnej komunikácie spoločnosti LOT Adrian Kubicki, po necelom roku prevádzky linky Košice - Varšava, je to jedno z najvydarenejších spojení. Dodal, že pribudnutím popoludňajších letov budú dostupnejšie služobné cesty, ale pomôže to aj turizmu. "Vďaka tomuto spojeniu sa tí, ktorí doteraz na lyžovačku alebo na pobyt do Vysokých Tatier chodievali autom, môžu dostať lietadlom veľmi rýchlo, samozrejme aj s lyžami. Pohodlne si tu môžu odskočiť aj keď len na 2 dni. Dobu cestovania skrátia na minimum. Cestujúci to určite využijú."

Prvé nové spojenie začne 5. júna a bude to let realizovaný v pondelok. Ďalšie nové frekvencie – štvrtky a soboty – pribudnú v júli. Štart z Varšavy je naplánovaný o 13:10 hod., pristátie v Košiciach o 14:20 hod. Na spiatočnej ceste z Košíc do Varšavy lietadlo vyštartuje o 14:55 hod. a vo Varšave pristane o 16:05. Tri nové lety budú obsluhované modernými prúdovými lietadlami typu Embraer 170/175.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
695
videní
01:05
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1240
videní
01:51
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
907
videní
01:21
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
580
videní
01:27


Facebook loginGoogle login