K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Vieme prví

Zisťujú možnosť stavby pontónového mosta

TELEVÍZIA KOŠICE, 25.01.2017 17:55 | Spravodajstvo
Presne na Mikuláša, 6. decembra 2016 Košický samosprávny kraj oznámil, že most cez Ružín má vážny problém. A spolu s ním aj obyvatelia Opátky a priľahlých obcí.

Ubehli necelé dva mesiace a nás zaujímalo, kam sa posunula príprava rekonštrukčných prác a prípadné ďalšie alternatívne možnosti riešenia obchádzok pre obyvateľov lokality.

Zisťujú reálnosť stavby pontónového mosta
Zistili sme, že o pontónovom moste cez Ružín sa predsa len stále uvažuje. V okolí mosta sa totiž v utorok pohybovali vojaci. Ako nám v stredu potvrdila hovorkyňa KSK Zuzana Bobríková, "príslušníci Ozbrojených síl zisťovali možnosti použitia náhradného riešenia dopravy cez priehradu. Závery budú jasné až v priebehu februára."

Ako ďalej uviedla, "spracovaná je štúdia mosta, alternatívne riešenia aktuálne pripomienkujú odborníci z TUKE aj z praxe. Na základe toho sa pripravujú podklady na obstaranie zhotoviteľa. Komunikujeme pri príprave s Úradom pre verejné obstarávanie, aby sme sa vyhli nedostatkom."

Správa ciest KSK zabezpečuje zimnú údržbu oficiálnej obchádzkovej trasy pre osobné i nákladné autá. Obchádzková trasa z Margecian cez Klenov, Sedlice, Ľubovec a Obišovce je zjazdná.

Zjazdnosť lesnej obchádzky je problémom
Správa ciest KSK podľa slov hovorkyne "opakovane rieši problémy s prejazdom po lesnej účelovej komunikácií, ktorá je prioritne určená pre občanov obce Opátka. V praxi ju však využíva aj množstvo iných vodičov, čo spôsobuje problémy." Táto cesta má slúžiť len na zmiernenie dopadu uzavretia mosta pre obec Opátka a záchranné systémy. "Je problém udržať lesnú cestu pri takej intenzite dopravy, aká tam je. Pri dnešnej kontrole od  10,30 do 12,00 hod prešlo úsekom 40 vozidiel obojsmerne. Zo 40 vozidiel 1 vozidlo zabočilo na Opátku.", dodala.

Úpravy úseku nevydržia ani deň
Opakovane zdôraznila, "že lesná cesta nie je potvrdená obchádzková trasa. Nemá technické parametre normálnej cesty, nemá základy. Problematický je úsek v stúpaní od Opátky. Cestári ho včera riešili dosýpaním frézovaného materiálu, dnes je tento materiál opäť vyjazdený." Vo štvrtok budú opätovne cestári spevňovať svah.

Zaujímalo nás aj to, či sa našla projektová dokumentácia mosta, ktorá podľa decembrových vyjadrení KSK nebola odovzdaná, keď sa majetok presúval v roku 2004 na Košický samosprávny kraj. Hovorkyňa kraja pre TV Košice dodala, že "nájdenie projektovej dokumentácie nehrá žiadnu úlohu. Ide o starú projektovú dokumentáciu z výstavby mosta".

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
394
videní
01:13
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
996
videní
02:15
457
videní
02:01
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
924
videní


Facebook loginGoogle login