15360 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Náš tip

VIDEO: Poznáme pokyny policajta v križovatke? Často nie.

TELEVÍZIA KOŠICE, 03.02.2017 14:34 | Spravodajstvo
Situácie na cestách bývajú počas pracovného týždňa často veľmi rušné. Hustota premávky je v špičke niekedy obrovská a vtedy je čas, aby sa riadenia križovatky chopila polícia. Stáva sa to na tam, kde nie sú semafory, alebo sú, len vypnuté. Ale výnimkou nie sú ani svetelné križovatky, keď je tých áut skutočne priveľa.

Paradoxné je, že pokyny a znamenia niekedy nepoznajú ani dlhoroční vodiči. Môže za to neskúsenosť, niekedy aj ranný stres a nedostatok času, možno únava po zlom spánku a tiež nepozornosť. Aj skúsený vodič môže mať niekedy problém.

Rozhodne teda nie je na škodu si pripomenúť, čo pre nás znamenajú jednotlivé pokyny policajta, ktorý riadi križovatku.

KomentárePočet príspevkov: 1

 

Daniel Lenko26.04.2018 08:17:51

Na vasom videu je relativne jednoducha krizovatka. Mohli by ste vytvorit aj video na krizovatku (Popradska, Moldavska - Hornbach, Kaufland, Obi). Ako sa ma vodic zariadit, ked sa v krizovatke nachadzaju 3 policajti. Jeden policajt osciluje v strede, nie je jasne, ci moze vodic pouzit aj druhy pruh. A dalsci dvaja policajti mavuju spoza stlpov. Oci mi rano chodia hore dole, viem ze spravne drzanie tela pri tychto ukonoch je unavujuce, ale predsa zodpovednost je zodpovednost.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
236
videní
02:05
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
528
videní
04:23
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1919
videní
03:45
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
308
videní
02:14


Facebook loginGoogle login