K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Kritické úseky obchádzky Opátka – Zlatník dostali asfalt

TELEVÍZIA KOŠICE, 17.02.2017 18:18 | Spravodajstvo
Na účelovej lesnej ceste medzi Zlatníkom a obcou Opátka (okr. Košice-okolie), ktorá má podľa vyjadrení KSK slúžiť na nevyhnutné dopravné spojenie pre obyvateľov Opátky smerom ku Košickej Belej, pribudla na dvoch úsekoch v stúpaní asfaltová vrstva.

Práce na lesnej komunikácii dlhej 3,8 kilometra realizujú od decembra minulého roka na zmiernenie následkov uzavretia mosta nad priehradou Ružín. "V minulých dňoch na úprave účelovej cesty intenzívne pracovali cestári. Výrazné oteplenie spôsobilo, že cesta bola plná blata a vody. Situáciu riešili okamžite," uviedla dnes hovorkyňa predsedu KSK Zuzana Bobriková. Správa ciest Košického samosprávneho kraja (KSK) zároveň opäť a dôrazne žiada vodičov, aby dodržiavali obmedzenie hmotnosti a predišli tak poškodzovaniu tejto dočasnej komunikácie.

Cesta bola uzavretá aj vo štvrtok a v piatok
Navezené a zhutnené boli vrstvy hrubého a jemného kameniva. Vo štvrtok položili aj vrstvu asfaltového krytu v dĺžke 2 x 170 bežných metrov v úsekoch s najväčším stúpaním od Opátky. S prácami sa bude podľa hovorkyne priebežne pokračovať podľa potreby aj v ďalších týždňoch tak, ako to umožní počasie. Na zmiernenie následkov uzávierky mosta na túto účelovú cestu podľa slov hovorkyne vyčlenili z rozpočtu KSK 213.000 eur. Začiatkom februára pre TV Košice potvrdila, že takéto sú zatiaľ aj  celkové náklady na úpravy a údržbu cesty.

Obyvatelia Opátky: "Cestu by mohli uzavrieť rampou"
"Na ceste je dopravnými značkami obmedzená hmotnosť na dve tony. Dôrazne žiadame vodičov, aby toto obmedzenie rešpektovali v záujme všetkých motoristov, ktorí cestu využívajú. Prejazd nákladných áut by najmä pri postupnom otepľovaní mohol veľmi rýchlo zhoršiť aktuálny stav cesty, ktorá nie je na takú záťaž budovaná," upozornil riaditeľ Správy ciest KSK Zoltán Bartoš. Správa ciest bude podľa neho robiť ďalšie opatrenia, aby odhalila vodičov, ktorí nerešpektujú obmedzenia.

Podľa informácií od obyvateľov Opátky, v krajnom prípade a v prípade neustáleho poškodzovania zjazdnosti cesty, môžu cestu nakoniec Mestské lesy uzavrieť rampou na kľúč. A týmto spôsobom obmedziť jej využívanie len ako nevyhnutné dopravné spojenie pre obyvateľov Opátky smerom ku Košickej Belej.

KSK poskytne Opátke transportné vozidlo s vodičom
V najbližších dňoch by podľa prísľubu z KSK malo byť k dispozícii pre Opátčanov aj 9-miestne vozidlo s pohonom 4x4. Využívané bude na dopravu pre deti z Opátky, navštevujúce školu v Košickej Belej. Tieto informácie pre TV Košice v piatok potvrdila aj hovorkyňa Zuzana Bobríková.

Text: TV Košice a TASR
Foto: KSK

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
901
videní
02:55
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
466
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1241
videní
02:54
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1347
videní


Facebook loginGoogle login