1396 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Zníženie hladiny alebo pontón? Nereálne.

TELEVÍZIA KOŠICE, 24.02.2017 09:05 | Spravodajstvo
V súvislosti s náhradným premostením priehrady Ružín a tzv. pontónovým mostom na Okresnom úrade v Košiciach zasadal tento týždeň krízový štáb.

Pontónový most je príliš drahý a nemajú dostatok vojakov
Z kancelárie ministra obrany, Petra Gajdoša, prišlo stanovisko, že pontónový most sa stavať nebude. Prednosta Okresného úradu v Košiciach, Jozef Lazár pre TV KOŠICE dodáva, "zo záverov výsledkov analýzy, ministerstvo obrany s prihliadnutím na riziko ohrozenia bezpečnosti pri používaní náhradného premostenia neodporučilo náhradné premostenie ako alternatívu k existujúcim obchádzkam." Ďalším dôvodom neuskutočnenia výstavby mosta je aj vplyv počasia, nedostatok vojakov, či otázka financií.  

Obyvatelia priľahlých území sa tak budú musieť spoľahnúť na obchádzkové trasy pokiaľ most cez Ružín nebude opäť zrekonštruovaný. Rekonštrukciu chce KSK začať už v marci, oslovil priamym rokovacím konaním tri firmy. Náklady na rekonštrukciu by mali dosiahnuť sumu takmer 8,5 milióna eur.

Osobitným úsekom komunikácie je neoficiálna obchádzkova trasa zo Zlatníka do Opátky, ktorá je oficiálne a podľa KSK prioritne určená najmä pre jej obyvateľov. Kraj do tejto cesty vložil už nemalé finančné prostriedky aj v rámci položenia asfaltu v jej najhorších úsekoch.

Asfaltový povrch na celej lesnej obchádzke?
V búducnosti by sa tak mohla teoreticky otvoriť otázka zaasfaltovania celej lesnej obchádzky. Lazár dodáva, "ak sa tak stane na celej ceste, je to možné a ja to nevylučujem, nechcem ale predvídať, nebolo o tom hovorené."
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
896
videní
02:55
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
465
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1241
videní
02:54
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1347
videní


Facebook loginGoogle login