3490 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Blšák sa scvrkol na jednu uličku, chcú mu vrátiť život

TELEVÍZIA KOŠICE, 01.03.2017 07:10 | Spravodajstvo
Na košický blšák niekedy prichádzali ľudia z celého východného Slovenska. Dnes je už situácia iná a na mieste nájdete približne 20 stánkov v jednej vyhradenej uličke. Predajcovia sa však obávali jeho úplného zaniknutia a tak pre jeho zachovanie iniciovali aj petíciu.

Nakupujúci sú prekvapení, že blšák funguje
Člen petičného výboru Michal Ivančo pre TV KOŠICE povedal: "V súčasnosti je taká situácia, že po petičnej akcii, ktorá bola v mesiacoch september, október, november, december minulého roku, mesto vyhovelo žiadosti trhovníkom, a pozemky dalo mesto i mestská časť – Juh do ďalšieho prenájmu."

Podnikatelia so sklamaním spomínajú na časy, kedy bolo trhovisko plné ľudí. V súčasnosti ho kupujúci navštevujú prevažne počas víkendov, aj to sú prekvapení, že ešte vôbec funguje.

Aj napriek tomu, že sa výraznym spôsobom zmenili jeho rozmery i počet predávajúcich, tí ktorí zostali pevne veria, že sa im ho podarí oživiť. Aj keď je podpísaná zmluva s mestom i mestskou časť Košice - Juh, je však možné, že sa v tomto roku  presťahujú na iné miesto.
 
Možno sa budú sťahovať
"S mestom je na dobu neurčitú, s mestskou časťou Juh je to na dobu určitú – do konca roka, s možnosťou predĺžovania tejto nájomnej zmluvy. Je to však riešenie na určitú dobu, pokiaľ sa nevyrieši ďalšia situácia, kde bola ponúknutá možnosť, že súkromný investor chce postaviť Farmársku tržnicu," dodal Ivančo.

Tá by mala vzniknúť oproti hlavnému vchodu do Blšáku,  avšak jej presný termín zatiaľ nie je známy.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2104
videní
01:34
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2462
videní
02:48
Váš tip
314
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
946
videní
03:18


Facebook loginGoogle login