2645 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Most cez Hornád zrazu nemá majiteľa

TELEVÍZIA KOŠICE, 15.03.2017 13:53 | Spravodajstvo
V mestskej časti Krásna stojí už od 60. rokov minulého storočia mostík pre peších. Problém je však v tom, že nemá majiteľa. Ako pre TV Košice povedal starosta Krásnej, Marek Kažimír, "vzhľadom k tomu, že tento objekt nepatrí nikomu, je otázne, kto sa má o neho starať, z pohľadu revízií. Aby sa nestalo to, že sa dostaneme do havarijného stavu, či ohrozenia života alebo zdravia".

Most nemá majiteľa ani technickú dokumentáciu
Starosta sa obáva toho, že technický stav mosta môže ohroziť bezpečnosť obyvateľov a prispieť aj k vzniku povodní. "Nosnosť, nijaké parametre, nijakú dokumentáciu k tejto pešej lávke cez Hornád nemáme. Podstatné je, že ten most tam stojí na betónových pilieroch, je oceľovej konštrukcie,  je určený pre chodcov, občas tam prebehne aj motocykel. Zatiaľ sa starala o to sporadicky mestská časť, predtým Obvodný národný výbor, ktorý urobil nejaké nátery, ale nepamätám a neviem, kto a kedy skontroloval stav pilierov, ktoré most držia," dodal Kažimír.

Vodohospodári: "Nám to nepatrí, v správe ho nemáme"
S otázkou, kto je za most zodpovedný, sme sa tak obrátili na magistrát mesta Košice. Za ten nás informovala Linda Šnajdárová: "Konkrétne táto pešia lávka v Krásnej, nie je v správe ani nie je majetkom mesta Košice, nemáme ani informácie o tom, komu by mohla patriť." Rovnakú odpoveď sme dostali aj vodohospodárov, ktorí tvrdia, že lávka nie je ich, ani ju v správe nemajú.

Starosta Krásnej zvolal krízový štáb
Keďže sa majiteľ pešej lávky nezistil, starosta Krásnej – Marek Kažimír, požiadal o zvolanie krízového štábu civilnej ochrany, aby sa následnej hľadali možnosti, ako zabezpečiť aspoň základnú údržbu mosta.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
606
videní
04:23
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1932
videní
03:45
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4100
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
13639
videní
05:02


Facebook loginGoogle login