K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Nový letový poriadok zrýchli cesty z Košíc do sveta

TELEVÍZIA KOŠICE, 24.03.2017 09:32 | Spravodajstvo
V nedeľu 26. marca vstupuje do platnosti letný letový poriadok 2017. Z Košíc sa bude na pravidelných linkách lietať do 9 destinácií, pričom v ponuke bude vyše 60 pravidelných odletov týždenne. Viacero leteckých spoločností s príchodom nového letového poriadku zvyšuje počet letov na existujúcich linkách. Austrian Airlines zvyšuje počet letov z/do Viedne z 10 na 12 týždenne. Wizz Air bude z/do Londýna lietať až 8 krát týždenne (v nedeľu 2 krát denne).

Zvýši sa aj počet letov Košice - Varšava
Najvýraznejším pozitívom, ktoré prinesie letný letový poriadok je zvýšenie počtu letov na linke Košice – Varšava. Od júna 2017 budú Poľské aerolínie LOT prevádzkovať okrem šiestich ranných aj tri popoludňajšie lety. Vďaka tomu získajú cestujúci začínajúci svoju cestu v Košiciach, prístup k širokej sieti spojení LOT-u nielen v rámci Európy, ale aj k diaľkovým letom do Severnej Ameriky. Napríklad celková dĺžka letu z Košíc do New Yorku JFK bude len 11 hodín a desať minúť, čo je najkratšie spojenie na trhu.

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice, Michael Tmej: "Letný letový poriadok prináša cestujúcim viac letov. Na palube štyroch sieťových dopravcov je stále dostupných vyše 500 destinácií po celom svete s odletom z Košíc a jediným prestupom. Vďaka spoločnosti LOT bude napríklad cesta do Severnej Ameriky kratšia ako kedykoľvek predtým."

Z Košíc komfortne a rýchlo aj na letné dovolenky
S blížiacou sa letnou dovolenkovou sezónou sa milovníci horúceho slnka a romantických pláží začínajú pripravovať na svoje dovolenky. Podľa aktuálne dostupných informácií budú s odletom z Košíc dostupné tieto dovolenkové destinácie: Antalya, Barcelona Girona, Burgas, Catania, Corfu, Heraklion, Hurghada, Lamezia Terme, Monastir, Palma de Mallorca, Rijeka, Rodos, Thessaloniki, Tirana a Varna. Do destinácií Burgas, Lamezia Terme, Rodos, Heraklion a Palma de Mallorca bude možné zakúpiť si aj samostatné letenky, a to priamo na stránke leteckého prepravcu www.smartwings.com.

Ceny parkovného ostávajú na letisku Košice na nezmenenej úrovni. Michael Tmej: "Pozývame cestujúcich, aby si naďalej vychutnávali komfort odletu zo svojho domovského letiska – z letiska Košice. Preto naďalej ponechávame v platnosti ceny parkovného, ktoré boli vlani znížené o 40 %. Napríklad za 7 dní parkovania cestujúci zaplatia len 36 eur."

Text a foto: Letisko Košice
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1230
videní
01:51
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
903
videní
01:21
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
575
videní
01:27
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1281
videní
02:44


Facebook loginGoogle login