649 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Daňové priznanie podáte bez dlhého čakania

TELEVÍZIA KOŠICE, 31.03.2017 15:14 | Spravodajstvo
Posledný marcový deň sa kedysi vyznačoval davmi ľudí stojacich na poštách, či na daňovom úrade. Ostatné roky je však 31.marec pre mnohých daňovníkov skôr príjemným prekvapením. A dnešok nie je výnimkou. "Situácia je až extrémne pokojná, podobná situácia panovala aj včera, aj predvčerom, i posledné dni. Väčší nával sme registrovali paradoxne prvé marcové dni," priblížil nám vedúci oddelenia Správy daní I, Štefan Halász.

Dopoludnia ste na Rozvojovej 2 mohli stretnúť len hŕstku ľudí. Tí,  ktorí si dnes prišli daňové priznanie podať, sa tak na dlhé rady sťažovať nemohli. Jedným z dôvodov, vďaka ktorému pri podaní daňového priznania už nestojíme v nekonečných radoch je podľa Finančnej správy aj zvýšený počet pracovníkov na daňovom úrade.

Sankcie za nepodanie daňového priznania sú od 30 až do 16.000 EUR
Aktuálne štatistiky zo včerajška hovoria, že daňové priznanie si elektronicky podalo takmer 155 tisíc ľudí. Ak daňové priznanie, alebo žiadosť o odklad posielate poštou, ponechajte si podací lístok, v prípade, že by sa na pošte náhodou stratili.  Daňový úrad v Košiciach bude dnes otvorený až do 19:00. Svoje otváracie hodiny predĺžili aj pobočky Slovenskej pošty.

Daňové priznanie, či žiadosť o odklad si v rámci Košíc môžete podať aj na vysunutých pracoviskách daňového úradu – teda na košickom magistráte, v budove na Tomášikovej ulici, či v obci Kechnec.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
328
videní
01:46
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3576
videní
02:37
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
10020
videní
02:13


Facebook loginGoogle login