715 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Bombových poplachov je priveľa. Polícia sľubuje výsledky

TELEVÍZIA KOŠICE, 31.03.2017 18:30 | Spravodajstvo
Na košických súdoch dnes policajti znova hľadali bombu. Zamestnanci a občania, ktorí sa tu nachádzali, museli v dopoludňajších hodinách opustiť budovu. Objekt prehľadali pyrotechnici, no nahlásenú bombu nenašli.

"Dnes ráno, krátko po ôsmej hodine 30 minúte anonym oznámil na linku Ústredie Krajského súdu v Košiciach, že na Krajskom súde je uložená bomba. Polícia prijala potrebné opatrenia. Po kontrole súdov boli opatrenia ukončené krátko po 10 hodine s negatívnym výsledkom," informovala hovorkyňa KR PZ v Košiciach Jana Mésarová.  

Podľa polície je každý prípad individuálny, vždy sa však postupuje tak, ako by bol na mieste naozaj uložený výbušný systém. O podrobnostiach pri odhaľovaní páchateľov tejto trestnej činnosti nám však z taktických dôvodov nemohli poskytnúť bližšie informácie.

"Môžeme verejnosť ubezpečiť, že na objasnení týchto prípadov intenzívne pracujeme, všetky prípady analyzujeme aj v nadväznosti na prebiehajúce konania na súdoch. Veríme, že prijaté opatrenia v blízkej dobe prinesú pozitívne výsledky. Polícia využije všetky zákonné možnosti na odhalenie páchateľa týchto trestných činov. Za tým účelom prijala opatrenia, ktoré však bližšie špecifikovať nebudeme," uviedla Mésarová.

Tento týždeň ide už o tretí bombový poplach. Posledný bol len včera. Podľa polície by si mal páchateľ uvedomiť, že takýmto konaním sú zavádzané záchranné zložky, ktoré sú vyslané na miesto. V rovnakej chvíli možno naozaj niekto potrebuje ich pomoc. Na anonymného páchateľa majú ťažké srdce už aj mnohí Košičania.

V tomto roku ide už o jedenásty prípad šírenia poplašnej správy. Páchateľovi v prípade vypátrania hrozí až osem rokov za mrežami.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1090
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
176
videní
00:30
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1523
videní
03:23
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
7978
videní


Facebook loginGoogle login