994 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Wizz Air spojí novou linkou Košice s Kolínom nad Rýnom

TELEVÍZIA KOŠICE, 03.04.2017 19:35 | Spravodajstvo
Košické letisko oznámilo ďalšiu novinku. Do nemeckého Kolína nad Rýnom už budete môcť lietať aj priamo z metropoly východu, a to už od 25. júna prostredníctvom nízkonákladovej spoločnosti Wizz Air.

Manažérka pre komunikáciu spoločnosti Wizz Air, Sorina Ratz uviedla: "Prinášame a otvárame novú linku, a to letecké spojenie medzi Košicami a nemeckým Kolínom. Táto linka bude lietať dvakrát týždenne a cena za lístok bude začínať na úrovni 19,99 eur."

Predpokladaná dĺžka letu by nemala presiahnuť čas jeden a pol hodiny, pričom lietať sa bude vo štvrtok a v nedeľu počas letného letového poriadku a v pondelok a piatok počas toho zimného.

Podľa Tomáša Jančuša z košického letiska: "Má nová linka reálne argumenty na to, aby to bolo dlhodobo udržateľné. Sú tu významne zastúpené nemecké firmy práve v sektore služieb, ktorých zamestnanci potrebujú cestovať a taktiež aj čo sa týka ich kolegov zo zahraničia. Tí môžu vykonávať  rôzne teambuildingy práve v Košiciach, ktoré sú silný pilier v ich spoločnostiach, a doteraz túto možnosť nemali."

Nové letecké spojenie podporí nielen obchodné vzťahy, ale prispeje i k rozvoju turizmu. "Veríme, že táto linka bude slúžiť aj biznisu, bola to aj dlhodobá požiadavka z biznis prostredia Košíc, aby sa táto linka otvorila. Nie je to len kvôli nemeckým firmám, ale aj tým, ktoré sú v Amerike alebo v Ázii, kde je Nemecko prestupnou destináciou pre ich ďalšie lety. Okrem turistov, ktorí sa nachádzajú v blízkom okolí Košíc, či sú to Maďari, Ukrajinci alebo Poliaci, tak sa každým rokom zvyšuje počet turistov práve z Nemecka,"  uviedol primátor mesta Košice Richard Raši.

Ďalšia linka prichádza iba týždeň po tom, ako bolo ohlásené nové spojenie Košíc s Tel Avivom, ktorého spustenie je naplánované 23. júna.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
633
videní
02:15
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
797
videní
05:54
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1384
videní
03:24
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
532
videní
02:37


Facebook loginGoogle login