579 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

700 detí bojovalo o titul "Kráľ detských čitateľov"

TELEVÍZIA KOŠICE, 07.04.2017 12:53 | Iné
Približne 700 detí sa zapojilo do literárnej súťaže Kráľ detských čitateľov, ktorú každoročne organizuje Knižnica pre mládež mesta Košice. Všetci súťažiaci v celkovo 21 pobočkách knižnice musia absolvovať test, ktorý preveril ich znalostí o Košiciach, knižnici a spisovateľoch.

Viac prezradila Judita Dudášova, vedúca mimoškolských pobočiek knižnice: "Z každej tej pobočky je jeden čitateľ postupujúci do  druhého kola. Tam si ich tiež trošku náročnejšími otázkami vyskúšame, preveríme. No a potom vlastne do toho tretieho kola, do toho finále sa dostávajú tí naozaj že naj čitatelia, kde už si prezentujú tú svoju obľúbenú knihu."
 
Šesť finalistov vo štvrtok v priestoroch litparku na Kukučínovej ulici bojovalo o titul Kráľ čitateľov. Finalisti prezentovali svoje obľúbene knihy, medzi ktorými boli napríklad tituly ako Denník Anny Frankovej, Hobit, alebo Chlapci od bobrej rieky. Víťazkou sa stala Terézia Stanová z Evanjelického gymnázia Jána Amosa Komenského s knihou Benediktova tajomná spoločnosť. "Rozprávala som o knihe, ktorá sa volala Benediktova tajomná spoločnosť. Je to o tom, ako také štyri neobyčajné deti sa snažia zachrániť svet - rada čítam knihy dobrodružné a detektívky."

Podľa novokorunovanej kráľovnej čitateľov sú knihy v živote žiakov veľmi dôležité, pretože sa pri nich nielen dobre zabavia, ale aj získajú množstvo zaujímavých informácií. To, že tento ročník bol naozaj náročný potvrdzujú aj slová minuloročného víťaza Ajupa Tomiho: "Musím uznať, že som bol fakt prekvapený, lebo boli všetci do jedného výborný a keďže sa porota radila, tak to bolo niečo neskutočné, lebo sme sa fakt nevedeli zhodnúť, ale nakoniec sme to spoločnými silami zvládli."

Povinnosťou kráľa čitateľov je nielen reprezentovať čitateľov knižnice, ale aj  pomáhať pri organizovaní kultúrnych akcií, ktoré knižnica počas celého roka organizuje a v rámci októbrového podujatia Číta celá rodina zorganizovať program pre členov rodiny, čitateľov a pozvaných spisovateľov. V neposlednom rade je úlohou novej kráľovnej byť súčasťou poroty a pomáhať pri výbere budúcoročného víťaza súťaže.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
345
videní
03:29
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
348
videní
02:49


Facebook loginGoogle login