Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

Košickí Steelers podľahli rytierom z Nitry

Tomas Hronsky, 09.04.2017 11:46 | Šport
Sobotňajšie popoludnie (8.4) patrilo v Paňovciach americkému futbalu. Košický tím Cassovia Steelers tu odohral svoj prvý domáci zápas proti Nitra Knights.
Zápas bol veľkým a tvrdým bojom o každý yard či výhodu v hre. Od samého začiatku diváci mohli vidieť pekný tvrdý futbal.
Steelers opäť stavili na behovú hru, ktorú súper rýchlo prečítal a veľmi úspešne bránil. Prvú zmenu v skóre zaznamenali v druhej štvrtine hostia. Po štyroch downoch v košickej red zóne krátkou prihrávkou získali 6 bodov.
Po polčase sa vydaril husársky kúsok Šimonovi Balogovi (#22), ktorý doslova ukradol loptu nitrianskemu returnerovi a sám takmer skóroval. Jeho snahu už dokončil košický útok a dorovnal na 6:6. Nitrania si nenechali vziať vedenie ľahko a hneď z nasledujúceho returnu skórovali behom cez celé ihrisko. Plus získali aj extra pointy a tak sa ujali opäť vedenia 6:14.
Hostia navýšili svoj náskok ešte aj v štvrtej štvrtine, keď behom do endzóny získali ďalších 6 bodov. Košičania aj napriek snahe skórovať boli vždy rytiermi odrazení.
Zápas teda skončil 6:20 v neprospech domácich Cassovia Steeelers.