7985 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Bez komentára

VIDEO: Mesto dalo obnove opachy zelenú

TELEVÍZIA KOŠICE, 20.04.2017 13:20 | Spravodajstvo
Tŕňom v oku a pre mnohých aj trpkou spomienkou je už dlhé roky stavba bývalého Obchodného domu Tuzex Praha, a.s. Jej obnovu spoločnosť Horizont Slovakia o.c.p., a.s. napriek smelým plánom nikdy nedokončila. "Centrum oddychu - Megacentrum Horizont" zostalo len na papieri a v plánoch projektantov. V najbližších rokoch sa to ale môže zmeniť.

Celkové investície odhadujú na viac ako 3 milióny eur
Nový život chce ošarpanej budove vdýchnuť súčasný vlastník, spoločnosť REALMAN, s.r.o. ktorá sídli v Bratislave. Mesto už oficiálne povolilo zmenu stavby pred dokončením, hotová by mala byť do dvoch rokov ( 4/2019 ). Predpokladané rozpočtové náklady sú predbežne vo výške 3,2 milióna eur.

Moderné obchodné centrum v susedstve Auparku
V novom Obchodnom dome budú všetky štandardné priestory pre obchod a služby - predajňa potravín, obchodné prevádzky, kaviareň, reštauračné prevádzky, ale napríklad v návrhu figuruje aj fitness centrum a priestory pre kancelárie. Projekt ráta s celkovou úžitkovou plochou 7300 metrov štvorcových, stavba by mala mať celkovo až päť nadzemných podlaží.

Budova chátra prakticky 15 rokov
Budova od roku 2002 chátrala. Spoločnosť REALMAN, s.r.o. ktorá patrí vietnamským podnikateľom, ju kúpila v roku 2004 v rámci vyhláseného konkurzu na majetok spoločnosti Horizont aj s priľahlými pozemkami. Do pozornosti sa firma dostala ešte v roku 2009 vďaka výstavbe Auparku - a to kvôli sporu o pozemky s rozlohou približne 1100 metrov štvorcových. Tie potreboval HB Reavis na výstavbu štvorprúdovej komunikácie, ktorú sa zaviazal postaviť spolu s Auparkom. Nedohodli sa, spor skončil až návrhom na vyvlastnenie. Spor sa ťahal po súdoch ešte ďalšie roky, HB Reavis následne postavil dva jazdné pruhy pri Auparku "načierno" a bez povolení, v septembri 2011 ( dva mesiace pred plánovaným otvorením Auparku ) Najvyšší súd rozhodnutie o vyvlastnení pozemkov zrušil.

Vizualizácie: REALMAN, s.r.o.
Video - aktuálny stav budovy: TV KOŠICE
Text: TV KOŠICE

Súvisiace dokumenty:
Povolenie na zmenu stavby ( vyvesené 20.4.2017)

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Aktuálne reportáže

Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
749
videní
04:12
Nové
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
82
videní
01:56
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
702
videní
03:39
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
613
videní
01:02


Facebook loginGoogle login