652 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Ako si vybrať správne slnečné okuliare?

TELEVÍZIA KOŠICE, 10.05.2017 13:50 | Iné
Aj v zime na nás svieti, ale na jar a s prichádzajúcim letom sa z neho tešíme ešte viac. Slnko pôsobí pozitívne na naše zdravie, ale ako pri všetkom, aj tu platí, všetko s mierou.

Rovnaké je to aj pri našom zraku. Treba si ho chrániť a s tým pomôžu slnečné okuliare. Vybrať si ich často nie je ľahké, ak chceme kvalitu. Ak chceme, aby o naše oči bolo poriadne postarané, mali by sme si dobre rozmyslieť, aké slnečné okuliare si kúpime.

Slnečné okuliare sa dajú kúpiť takpovediac na každom kroku a lákajú najmä tým, že nestoja veľa. Čo sa týka UV filtra, ten je iba jeden, musí byť stopercentný, do 380 nanometrov vlnovej dĺžky, kde už UV žiarenie poškodzuje vonkajší segment povrchu oka, rohovku a spojivku.

Oční lekári tvrdia, že to ide až do vnútra oka. Tým pádom, keď kúpite nekvalitné okuliare, tak je ich používanie viac na škodu ako na úžitok. Platí to hlavne pri deťoch, ktoré majú rozšírené zreničky, tie absorbujú ešte viac škodlivého UV žiarenia.

Slnečné okuliare sú nielen módny doplnok, ale aj veľký pomocník pri ochrane zraku. Ako pri všetkom, čo sa týka zdravia, oplatí sa zainvestovať. Mnohým vydržia kvalitné okuliare skutočne dlho. Aj keď si za kvalitný kúsok priplatíte, dokážu vám vydržať aj 5 až 10 rokov. A ruku na srdce, koľko slnečných okuliarov, lacnejších a menej kvalitných, vystriedate za takýto dlhý čas ?

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
9058
videní
03:32
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
6882
videní
05:20
7463
videní
01:45


Facebook loginGoogle login