650 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Kybernetický útok sa môže zopakovať aj v Košiciach

TELEVÍZIA KOŠICE, 16.05.2017 17:32 | Spravodajstvo
V predchádzajúcich dňoch sa v takmer 150 krajinách po celom svete zrealizoval masívny kybernetický útok.  "Tento vírus sa začal šíriť prostredníctvom siete a vyhľadával počítače, ktoré nie sú dostatočne zabezpečené a takýmto spôsobom sa replikoval. Systémy, ktoré boli napadnuté  boli zašifrované, a teda nemali prístup k svojim dátam. Východiskom bolo zaplatiť výkupne v šifrovanej internetovej mene bitcoint, čím by poškodený systém odblokovali," – ozrejmuje Pavol Miroššay, výkonný riaditeľ IT Valley.

Aj naďalej by sme mali byť opatrní a počítač zabezpečiť, hlavne ak používame staršie verzie systému Windows. "Tento útok sa týka predovšetkým systémov Windows, preto je veľmi dôležité, aby ľudia, ktorí používajú tento systém ho čo najskôr aktualizovali a tým zabránia šíreniu tohto vírusu. Dôležité je mať aj dobrý antivírusový program, ktorý potencionálne hrozby dokáže často zastaviť," – dodáva Miroššay.

Vírus sa do počítača dostal chybou systému a užívateľ o tom ani nemusel vedieť. "Tento malvér fungoval na systéme, ako keby chodil po sieti a hľadal nezabezpečené počítače. Užívateľ má v takom prípade veľmi ťažké možnosti sa brániť. Dôležité je to, aby hlavne sieť bola dobre zabezpečená. Niekedy nie je ani potrebné na niečo kliknúť, alebo stiahnuť nejaký súbor a vírus sa aj napriek tomu do PC dostane" – uzatvára Miroššay.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1931
videní
03:45
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2208
videní
01:38
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
13639
videní
05:02
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2079
videní
01:53


Facebook loginGoogle login