2771 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Atletický ovál na Ťahanovciach bude pre všetkých

TELEVÍZIA KOŠICE, 24.05.2017 12:50 | Spravodajstvo
Mestská časť Ťahanovce získala ešte v minulom roku v rámci súťaže o najaktívnejšiu mestskú časť EMŠ 2016 dotáciu na vybudovanie nového atletického oválu. Ten mal byť ukončený ešte koncom minulého roka.

Práce skomplikovalo počasie, termín otvorenia sa blíži
Práce sa ale skomplikovali a termín odovzdania značne posunul. "Z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok nám zhotoviteľ povedal, že nebude dávať záruku na zhotovenie ihriska, pokiaľ nebudú dodržané potrebné postupy. Pokiaľ by sme začali stavať v nepriaznivom počasí, tak podložie, ktoré bolo potrebné pripraviť by po určitom čase bolo zvrásnené a ihrisko by bolo znehodnotené," – informuje Ivan Šulek, vedúci referátu športu a mládeže, z magistrátu mesta Košice.

Podľa aktuálnej situácie je na ploche ihriska uložený polopriepustný asfalt na ktorý bude položená posledná vrstva – tartán. "Predpokladám, že koncom mája by už malo byť ihrisko hotové a potom je potrebné počkať ešte týždeň, aby posledná vrstva vytvrdla. Najskôr bude ihrisko určené pre školu a následne sa budeme venovať aj časovému rozvrhu pre verejnosť," – dodáva Šulek.

Ďalší ovál bude na L. Novomestského
Okrem ihriska na Ťahanovciach sa z prostriedkov mesta modernizuje aj ihrisko na ZŠ Laca Novomestského. "Mesto Košice investuje do rekonštrukcie ihriska Laca Novomestského 140 tisíc eur a na ZŠ Belehradská celkovo 80 tisíc eur," – upresňuje hovorkyňa mesta, Linda Šnajdárová.

V oboch prípadoch je potrebné vyriešiť aj otázku správcov ihriska, ktorí by dohliadali na ich údržbu.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Bez komentára
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2392
videní
01:04
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3111
videní
03:09
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
874
videní


Facebook loginGoogle login