2624 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Veľkolepé otvorenie Art Film Festu v Košiciach

TELEVÍZIA KOŠICE, 17.06.2017 07:29 | Kultúra
Červený koberec Art Film Festu sa v Košiciach rozprestrel po druhý krát. Do metropoly východu opäť zavítali mnohé osobnosti filmového plátna. Viacerí sa zhodli, že festival má úžasnú atmosféru. Bonusom je pre nich aj to, že na jednom mieste stretnú dobrých kamarátov.

Diváci si môžu do 24. júna vybrať z viac ako 170 filmov rôznych žánrov. Väčšina z nich sa tu bude premietať v slovenskej premiére. Zvedavcov však prilákal už otvárací ceremoniál filmového festivalu.  

Tvárou Art Film Festu je už tradične Milan Lasica a ako povedal, na Košice sa tešil a chodí tu rád. Prvý krát odovzdal cenu Prezidenta festivalu, ktorá išla aj do rúk Jiřího Bartošku, ktorý je okrem iného dlhoročným prezidentom Karlovarského festivalu a tento rok oslávil okrúhle narodeniny.

Cenu Prezidenta Art Film Festu si prevzala aj Mária Kráľovičová, ktorá presne pred týždňom oslávila životné jubileum. Na pódiu si zaspomínala na svoju prvú filmovú postavu, ktorú dostala asi pred 70 rokmi. Zarecitovala aj jednu z básní Miroslava Válka. Túto cenu pridá k svojim ďalším mnohým významným oceneniam napr. za dramatické umenie, či  rozvoj slovenskej kultúry.

Nasledujúce dni budú ocenené i ďalšie osobnosti zo sveta filmu. Aj na Art Film Feste 2017 budú odprezentované populárne či menej známe diela miestnej a svetovej kinematografie. Festival sprevádzajú autogramiády, diskusie, koncerty a workshopy. Každoročne ho navštívia tisícky divákov.

KomentárePočet príspevkov: 1

Ľuboš Čičák

Ľuboš Čičák17.06.2017 12:28:51

Bol som včera večer svedkom ako sa aj na tejto akcii riadi heslom "Všetci sme si rovní, ale niektorý sú rovnejší". Pracujem ako taxikár a viezol som pár zákazníkov z hotela Yasmin do Kunsthalle, aj z iných adries práve na tento festival. A čo ma zarazilo?? Lialo ako z krhly. Bol som objednaný pre zákazníčku hotela, no po príjazde mi jedna "milá" slečna s visačkou na krku, arogantne a povýšenecky prikázala:"Posuňte sa ďalej, tu vychádzajú celebrity.". To mali iní hostia moknúť? Za čo si zaplatili nemalé peniaze za ubytovanie?? A ďalší šok. Viezol som pár priamo na tú akciu. Pán v drahom obleku, dáma v krásnych šatách odhaľujúcich ramená. Po príjazde k mostu vedúcemu k vchodu do Kunsthalle(s dodatkovou značkou Okrem hostí ArtFilm Festu) ma zastavila hliadka mestskej polície, že:"Kam sa hrabete?". Slušne som im vysvetlil, že veziem zákazníkov na akciu. "Ale tam vás nemôžeme pustiť." Zákazník sa vyklonil z okna a ukázal policajtovi VIP vstupenky. "Bohužiaľ, ani tak." Zákazník, zjavne znechutený, roztrhol lístky na polovicu a podal ich policajtovi so slovami:"Tak nech si to tie naše "celebrity" užijú!" Úžasná organizácia. Mám pocit, že tie "naše celebrity" by nikdy neboli tam kde sú bez nás divákov. Ale ako povedal ten pán:"Nech si to užijú!"

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
216
videní
03:23
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
484
videní
03:48
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3863
videní
03:29
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
639
videní
03:18


Facebook loginGoogle login