696 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Jiřího Bartošku potleskom ocenil dav Košičanov

TELEVÍZIA KOŠICE, 17.06.2017 21:30 | Kultúra
Medzinárodný filmový festival Art Film Fest pozval do Košíc viacero známych mien. Počas slávnostného otváracieho ceremoniálu si prevzal ocenenie prezidenta festivalu Milana Lasicu, český herec a od roku 1994 zároveň prezident Medzinárodného filmového festivalu Karlove Vary, Jiří Bartoška. V sobotu večer si to zopakoval aj pred zrakmi Košičanov, na Hlavnej ulici pri Dolnej Bráne.

Festival v Karlových Varoch sa radí medzi svetovú špičku a jeho prezident by to prial aj Art Film Festu. "Karlovarský festival má svoju históriu, je v kategórii A – svetových festivalov a to by som prial aj košickému festivalu, ktorý tu píše svoj druhý ročník. Aby sa festival Art Film Fest dostal do tejto pozície a bol takto vnímaný," hovorí Bartoška.

Svoju kariéru štartoval Jiří Bartoška v roku 1975 a dnes patrí k najvýraznejším osobnostiam na českej filmovej scéne. Napriek rozdeleniu republiky má k Slovensku stále blízko, a to i vďaka hereckým priateľstvám. Český herec a filmový organizátor má so svetom pohyblivých obrázkov bohaté skúsenosti. Na svojom konte má desiatky filmov i divadelných predstavení, ako i ocenení. To najnovšie – odovzdané v Košiciach tak pribudne na pomyselnú poličku i k tohtoročnému Českému Levovi, ktorý Bartoška získal za mimoriadny prínos v kinematografii, spolu s Evou Zaoralovou.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3464
videní
03:29
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
496
videní
03:18
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
17035
videní
02:58
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
922
videní
02:45


Facebook loginGoogle login