592 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Ocenenie Hercova misia pre Ondřeja Vetchého

TELEVÍZIA KOŠICE, 21.06.2017 08:42 | Kultúra
Jubilejný, 25.ročník Art Film Festu priniesol do Košíc množstvo známych mien nielen filmového priemyslu. Ocenenie prezidenta festivalu Milana Lasicu získal český herec a od roku 1994 zároveň prezident Medzinárodného filmového festivalu Karlove Vary, Jiří Bartoška. Leureátom ocenenia Hercova misia sa v utorok aj pred zrakmi Košičanov na Hlavnej ulici stal ďalší slávny Čech, Ondřej Vetchý.

Vetchý na seba výrazne upozornil množstvom nezabudnuteľných filmových úloh, no angažuje sa aj vo verejnom živote, čo považuje za veľkú devízu hereckej profesie. Z ocenenia za svoju dlhodobú prácu mal, samozrejme, radosť. Dôležitejšia je preňho však spätná väzba divákov, že ľudí jeho úlohy alebo filmy, v ktorých hral, nejako ovplyvnili a primäli uvažovať.

Je jedným z najvýznamnejších českých hercov a v Košiciach uviedol aj dva filmy, v ktorých hral. Vendetu z roku 2011 a o tri roky starší film Rukojemník, ktorý natočil pod režisérskou taktovkou Juraja Nvotu.

55-ročný umelec na seba výrazne upozornil koncom 80-tych rokov vo filme Dům pro dva režiséra Miloša Zábranského, za ktorý získal európsku cenu Félix za najväčšiu hereckú nádej. V zbierke má napríklad aj jednu sošku českého Leva za film Okresní přebor a je pomyselným dvorným hercom režiséra Jána Svěráka.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
216
videní
03:23
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
484
videní
03:48
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1071
videní
02:48
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3863
videní
03:29


Facebook loginGoogle login