1884 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tip

VIDEO: Ťahanovce boli bez vody, cisterny doviezli špinavú

TELEVÍZIA KOŠICE, 22.06.2017 17:01 | Spravodajstvo
Veľká časť sídliska Ťahanovce zostala v stredu bez pitnej vody. Dôvodom boli dve havarijné poruchy na potrubí Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti na Berlínskej ulici, následkom ktorých postupne prestala tiecť studená a aj teplá voda až na trinástich uliciach na sídlisku.

Informácia o rozsahu odstávky na webe vodární nebola
Podrobnejšie informácie o čase a následkoch odstávky by ste na internetovej stránke vodární hľadali márne. V sekcii odstávok bola totiž uvedená len Berlínska ulica a predbežný čas odstávky od 9-tej do 15-tej. Na Helsinskej, Viedenskej a Aténskej ulici však odstávka začala až popoludní. "Porucha trvala od 13-tej popoludní a večer o 20-tej ešte stále voda netiekla. Ľudia sa snažili dovolať na vodárne, ale už im nikto nedvíhal. Cisterna neprišla žiadna a to ľudí hnevalo," – hovorí rozhorčený obyvateľ Helsinskej ulice.

Na cisternu čakali v horúčavách dlhé hodiny
Aj vzhľadom na celodenné horúčavy postupne rástla nervozita a nespokojnosť obyvateľov. Prvá cisterna sa na sídlisku objavila až po siedmych hodinách od prerušenia dodávky pitnej vody. "Prvá cisterna sa objavila o pol deviatej večer, druhá o pol hodiny neskôr. V oboch bola špinavá voda, čo situáciu značne vyhrotilo," – dodáva. Znečistenú vodu z cisterien nám v písomnom stanovisku potvrdil aj starosta mestskej časti Cyril Betuš.

Cisterny mali iné pracovné povinnosti
Otázky sme ešte v stredu večer zaslali aj Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, ktorý sa vyjadrili písomnou formou. "Cisternové vozidlá boli zaslané na sídlisko Ťahanovce o 19:00 hod. hneď ako boli premiestnené a doplnené vodou po návrate z inej pracovnej udalosti. Spoločnosť VVS, a.s. totiž v stredu riešila náhradné zásobovanie cisternami pri odstávke prívodného vodovodného potrubia zo Stariny."

Podľa stanoviska vodární, presun cisterien a ich doplnenie vodou si vyžiadalo určitý čas. Podľa doplneného stanoviska VVS, a.s., pre Košice sú štandardne dostupné štyri cisterny, v krízových situáciách  dokážu zabezpečiť navýšenie tohoto počtu. "Až po odkopaní poruchového potrubia pracovníci VVS, a.s. zistili, že poruchu nie je možné odstrániť bez vypustenia vody z potrubia, preto nebolo možné o rozsahu odstávky včas informovať", uvádza sa v stanovisku.

KomentárePočet príspevkov: 1

 

Rastislav Peržeľ22.06.2017 17:40:22

No aj tak sa da zdovodnit vlastna neschopnost. A samosprava o vypadku tiež vedela od zaciatku ale nikoho to nezaujmalo - neboli tam totiz kamery :)

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
152
videní
01:13
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
754
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
230
videní
03:00
882
videní
01:34


Facebook loginGoogle login