1036 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Magdu Vášáryovú ocenenie šokovalo

TELEVÍZIA KOŠICE, 26.06.2017 16:25 | Kultúra
V posledný deň Art Film Festu si cenu Hercova misia prevzala na Hlavnej ulici v Košiciach, aj slovenská herečka, politička a diplomatka Magda Vášáryová.

Hereckú kariéru odštartovala už ako pätnásťročná a to vo filme Senzi mama. O rok neskôr stvárnila hlavnú postavu vo filme českého režiséra Františka Vláčila - Markéta Lazarová, ktorý sa stal jedným z najlepších svetových historických filmov. Aj keď sa herectvu nevenuje už 28 rokov, za sebou má množstvo československých ale i zahraničných filmových úloh. Ocenenie filmového festivalu ju skutočne prekvapilo, a išlo o prvú hereckú cenu, ktorú získala na Slovensku.

"Akože ma vytiahli z múzea československého filmu, zvesili ma z klinca. Ale nie, je to samozrejme pocta, také vedomie, že tých 26 rokov, čo som sa venovala herectvu, malo svoj zmysel a že to pretrváva v mysliach ľudí, čo je veľmi príjemné," poznamenala s úsmevom Vášáryová.

V rámci Art Film Festu ste mali možnosť vidieť jej tri filmy - Krotká, Krutá ľúbosť a Tichá radosť, ktoré skončili v trezore a doposiaľ ich nebolo možné vidieť. "Tie jediné sa dajú dnes ukázať. Uvedomte si, že ja som točila v období, kedy sa nedigitalizovali filmy. Ja by som Vám ukázala iné – šokujúcejšie filmy, ale nie sú zdigitalizované, a nie sú ani financie ani čas na to, aby sa to tak rýchlo teraz zrealizovalo," dodala Vášáryová.

Návrat k herectvu už neplánuje, avšak ponuky jej stále prichádzajú. V súčasnosti je predsedníčkou najstaršieho ženského spolku Živena, okrem toho vedie Inštitút pre kultúrnu politiku a pôsobí aj na Vysokej škole v Prahe.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
216
videní
03:23
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
484
videní
03:48
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3863
videní
03:29
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
640
videní
03:18


Facebook loginGoogle login