2217 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Bez komentára

VIDEO: Most cez Ružín konečne začnú rekonštruovať

TELEVÍZIA KOŠICE, 27.06.2017 07:42 | Spravodajstvo
Most cez Ružín uzavreli pre motoristov ešte v decembri 2016, kvôli jeho havarijného stavu. Odvtedy bol k dispozícii len pre peších, a na vlastnú zodpovednosť. Od utorka 27. júna 2017 bude most cez Ružín úplne uzavretý aj pre peších a cyklistov. Autobusy prímestskej dopravy v smere od Košíc budú premávať už len po zastávku Košické Hámre most, konečná zastávka bude pod hotelom Sivec.

Stavenisko si v stredu dopoludnia oficiálne prevezme zhotoviteľ - firma Strabag, s.r.o. Predložila ponuku za 1,65 milióna eur ( cca pätina z pôvodne odhadovanej ceny ) a alternatívne riešenie rekonštrukcie. Práce chce stihnúť do 152 dní od podpisu zmluvy - tú podpísali v pondelok, 26.6.

Príčinou havarijného stavu mosta cez Ružín bolo predovšetkým jeho pravidelné preťažovanie, uvoľnenie nosných lán a z toho vyplývajúca strata predpätia. Práve to spôsobilo pokles mostovky, ktorý je viditeľný aj vo videoreportáži. Technické riešenie sanácie, ktoré navrhol zhotoviteľ zahŕňa zmenu statického systému - zmonolitnenie stredového kĺbu, ale aj vnesenie dodatočného predpätia dosadením nových predpínacích káblov na spodnej strane mosta. Súčasné "ohnutie mosta" sa odstráni účinkom dodatočného predpätia a položením vyrovnávacej vrstvy z betónu s následnou úpravou nivelety. Súčasťou prác je aj nové zábradelné zvodidlo, monolitické rímsy, izolácia, nový asfaltový povrch a odvodnenie.

 
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
896
videní
02:55
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
823
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
534
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
464
videní


Facebook loginGoogle login