2843 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Kúpaliská a vodné plochy okupujú Košičania

TELEVÍZIA KOŠICE, 28.06.2017 08:00 | Spravodajstvo
Horúce letné počasie láka ľudí nielen na kúpaliská, ale aj na vodné plochy v okolí Košíc - ako Bukovec, Ružín, alebo košické jazero. Práve na týchto miestach vykonali hygienici kontrolu zameranú na kvalitu vody.  "Vo všetkých týchto prírodných nádržiach, ktoré Košičania navštevujú sme vzorku vody odobrali už dvakrát. Kontrolu vykonávame každý druhý týždeň. Všetky odobrané vzorky splnili podmienky, a teda vyhovujú na kúpanie. Košické jazero budeme sledovať pravidelnejšie, nakoľko sa tam vyskytovali toxické sinice. Doposiaľ však nepredstavujú žiadne nebezpečenstvo pre obyvateľov," – z RÚVZ informuje Zuzana Dietzová.

Kúpaliská Rumanová, Triton a Ryba sú na základe rozhodnutia regionálneho hygienika už spustené do prevádzky. Vzorky vody z Červenej hviezdy a krytej plavárne sa v súčasnosti posudzujú a otvorenie oboch objektov je plánované na 1. júla.

Obmedzenia ale budú v mestskej krytej plavárni. "Nakoľko bude v mestskej plavárni prebiehať do konca augusta rekonštrukcia, otvorený bude len letný areál, v ktorom sa nachádza detský bazén. Jeho kapacita je obmedzená na 10 detí, a teda aj počet osôb v areáli je kapacitne obmedzený na 50 návštevníkov," dodáva Dietzová.

Kontrolou prechádzajú aj umelé letné kúpaliska v okolí Košíc, a to v Košickej Belej, Moldave nad Bodvou a Medzeve, kde v súčasnosti prebiehajú laboratórne vyšetrenia vzoriek vody.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

1056
videní
02:18
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5838
videní
01:47
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3441
videní
02:48
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4382
videní


Facebook loginGoogle login