2275 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Obzreli sme si Boeing 787 Dreamliner zblízka

TELEVÍZIA KOŠICE, 10.07.2017 12:39 | Spravodajstvo
Dĺžka medzikontinentálnych letov býva často najviac odstrašujúcim faktorom pre pasažierov. Nepohodlné sedadlá, málo priestoru na nohy či nedostatočné služby aerolínii sú len jedným z mála faktorov, ktoré môžu znepríjemniť cestu naprieč oceánom. Poľská letecká spoločnosť LOT Polish Airlines však pre tento účel využíva lietadlo Boeing 787 Dreamliner, ktorý môžete využiť napr. na ceste z Košíc do Los Angeles a z metropoly východu do mesta anjelov sa tak dostať za menej, ako 12 hodín. Tento Boeing dokáže vzlietnuť s hmotnosťou 216 ton a preniesť ich na vzdialenosť 15 700 km. Pre cestujúcich je k dispozícii celkovo 252 miest v troch triedach – business, ekonomická a turistická. Letecká spoločnosť LOT s týmto moderným lietadlom sa tak snaží poskytnúť komfort cestujúcim nielen z Poľska.  

Rafal Milczarski, riaditeľ LOT Polish Airlines, pozýva na palubu cestujúcich aj zo Slovenska: "Rád by som pozval všetkých pasažierov zo Strednej Európy, z Poľska, Slovenska, Česka, Rumunska, Bulharska a ďalších krajín Strednej Európy. Nechcel by som vynechať nikoho, mohol by som pokračovať, ale bolo by to na dlhšie. Každý je naozaj vítaní na palube spoločnosti LOT Polish Airlines. Dúfam a je to niečo, čo chceme naozaj dosiahnuť, pretože je to pre nás dôležité. Chceme, aby naše lietadlá, boli lietadlá pohostinnosti, poľskej a stredoeurópskej pohostinnosti."

Dreamliner letí rýchlosťou 902 km za hodinu a je šetrný k životnému prostrediu vďaka jeho dvom motorom. Cestujúci si môžu vychutnať let prostredníctvom zväčšených okien. Prepracovaná aerodynamika zaručuje zníženie počtu turbulencií počas letu. LOT je tak prvou európskou leteckou spoločnosťou, ktorá začala tento typ lietadiel využívať. Najnovšie si ich pasažieri môžu vyskúšať v rámci priameho leteckého spojenia medzi Budapešťou a New Yorkom, resp. medzi Budapešťou a Chicagom.

"Pre LOT to je dôležitý krok v našom rozvoji a samozrejme lety medzi Amerikou a Budapešťou, medzi letiskami v New Yorku, resp. Chicagu a Budapešťou sú významné. Vstupujeme do nepreskúmaného trhového potenciálu s produktom, ktorý má kvalitu, finančnú hodnotu a budem veľmi rád, ak sa tieto lety stanú dlhodobo obľúbeným produktom pre všetky krajiny v Strednej Európe."

Prvé priame letecké spojenie medzi Budapešťou a Spojenými štátmi začne premávať od mája 2018 a to štyrikrát týždenne do New Yorku a dvakrát do Chicaga.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
635
videní
02:58
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5011
videní
03:24
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2096
videní
01:13
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1183
videní
02:48


Facebook loginGoogle login