Rekreačný areál Zlatník bol kedysi obľúbeným miestom relaxu aj pre Košičanov. Mnohí si ho stále pamätajú aj ako obľúbené miesto pre detské tábory. Nachádza sa 21 kilometrov od Košíc, v katastri obce Košická Belá. Pozostával z 9 chatiek a 4 apartmánov, celková kapacita bola 55 lôžok. Okrem bazénov a tenisového kurtu bola v areáli k dispozícii aj reštaurácia s vlastnou kuchyňou, spoločenská miestnosť ale aj salónik pre obchodné stretnutia.
Vlastnila, rekonštruovala a prevádzkovala ho spoločnosť WAGON SLOVAKIA Košice, a.s., ktorá však v júli 2008 previedla väčšinové podiely v RA Zlatník, s.r.o. na dvoch vlastníkov z Islandu. Spoločnosť následne zanikla. Jeden z bývalých spoločníkov (Runólfur Oddsson z Reykjaviku) areál Zlatník podľa katastra vlastní stále. Zaujímavosťou je, že má rovnaké meno ako honorárny konzul Islandu.
Poslednou sezónou pre Zlatník bolo leto 2011. Odvtedy ho len rozkrádajú - nestrážený areál láka bezdomovcov, zvedavcov, zaľúbencov ale aj zberačov pozostatkov minulosti.
Tagy k reportáži
KomentárePočet príspevkov: 0
Nie je pridaný žiaden komentár. Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.
KomentárePočet príspevkov: 0
Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.