1427 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Neprejazdný most cez Ružín komplikuje život motoristom

TELEVÍZIA KOŠICE, 04.08.2017 18:57 | Spravodajstvo
Účelová lesná komunikácia Opátka – Zlatník bude celý prvý augustový víkend prejazdná. Prvú polovicu budúceho týždňa bude však cez deň opäť uzavretá: „V pondelok, utorok aj v stredu (07.08.- 09.08.2017) od 06:00h do 16:00h, bude cesta opäť uzavretá. Je to nevyhnutné, keďže sa tam bude predovšetkým asfaltovať. Zväčšujú sa tiež tzv. výhybne, aby sa v tých najkritickejších miestach mohli vodiči pohodlnejšie obchádzať,“ povedala pre TV KOŠICE Zuzana Bobríková, hovorkyňa Košického samosprávneho kraja.

Počas týchto dní je vhodnejšie využiť cestu III. triedy medzi obcami Obišovce a Ruské Pekľany. Tu sa vodiči stretnú len s minimálnymi obmedzeniami.  Po oprave vzniknutých dvoch zosuvov sa totiž dokončujú práce na odvodnení cesty. „Cesta bola uzavretá len v minulom týždni, aj to v priebehu jedného nie celého dňa. Teraz sa tam robia už len drobné prace, ktoré spôsobujú, že na pár minút môže byť premávka obmedzená. Ale nie je to nejaké výrazné obmedzenie.  Aj táto cesta by mala byť do 15. augusta 2017 definitívne vyriešená,“ pripomenula Bobríková.

Cestujúcim na Dolný Spiš už mesiace robia vrásky komplikácie v doprave pre uzáveru mosta cez Ružín. Ako podľa Bobríkovej v tomto týždni ukázal kontrolný deň, práce pokračujú podľa harmonogramu. Tiež pripomenula, že ľuďom,  ktorí idú okolo sa môže zdať, že stavebný ruch akosi opadol. Opak je však pravdou. Robotníci už tieto dni pracujú vo vnútornej konštrukcii: „Dostali sa do telesa mosta, preto ich priamo na moste nevidieť. Pracujú vo veľmi náročných podmienkach. Asfaltová a železobetónová konštrukcia je teraz maximálne rozohriata, a robia v minimálnych priestorových podmienkach - na kolenách, po ležiačky. So zbíjačkami tiež odstraňujú staré časti a zisťujú, a v akom stave most vlastne je.“

S prácami sa začalo 28. júna 2017 - pol roka po tom, ako bol most cez Ružín pre havarijný stav uzavretý. Rekonštrukciu za 1 651 200 EUR s DPH by mal zhotoviteľ ukončiť do 8. decembra 2017.

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
284
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1286
videní
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4237
videní
01:31
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3205
videní
01:38


Facebook loginGoogle login