5156 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Bez komentára

VIDEO: Čierne stavby na Ružíne začnú odstraňovať

TELEVÍZIA KOŠICE, 24.10.2017 11:04 | Spravodajstvo
Zamestnanci Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) v uplynulých dňoch podrobne mapovali "čierne" stavby, ktoré sa nachádzajú v ochrannom pásme, resp. v tesnej blízkosti Ružína.

Veľa stavieb totiž v posledných rokoch vzniklo bez povolenia a na parcelách, ktoré patria štátu. Ide o drevené rybárske prístrešky, unimobunky, chatky alebo maringotky. Je ich takmer 200. Na ťahu je teraz príslušný stavebný úrad.

V prípade, že pri identifikujú majiteľov a predmetná stavba nie je v rozpore s iným záujmom (napr. ochranné pásmo), bude uzatvorená zmluva o nájme. V ostatných prípadoch budú tieto stavby považované za odpad, a dôjde k ich odstráneniu. Všetko by sa malo začať realizovať už na budúci rok.

Ako vyzerá bezprostredné okolie vodnej stavby Ružín I., to si pozrite vo videoreportáži.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 2

 

Marcel Bratko25.10.2017 10:42:06

za tony plavajuceho odpadu mozu obyvatelia dolin, ktorymi pretekaju napajacie potoky a rieky. Odpad sa nestiha odpratavat, lebo snaha a prostriedky nie su zrejme na takej urovni, ako je vyvinuta nasa vseobecna obcianska bezohladnost, ale aj bezohladnost k prirode a znacne rozsireny primitivizmus . Ja, ako prilezitostny vodny turista sa mam divat na chajdu kazdych 50 metrov? ja chcem vidiet prirodu. Hausboty nech su, kde su. Ak su registrovane, Ale tie brlohy mi tam spatia. Ryby sa daju chytat aj spred stanu, alebo prenajatej chaty.

 

Jano Fránik25.10.2017 08:15:21

Tak toto im vadí...Radšej nech odstránia tony plávajúceho odpadu zo "svojej" vodnej plochy !!! Lepšie urobia pre prostredie.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
2213
videní
02:44
Bez komentára
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5298
videní
02:00
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
525
videní
03:15
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1540
videní


Facebook loginGoogle login