K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

FOTO: Totálna rekonštrukcia opachy má začať v marci

TELEVÍZIA KOŠICE, 08.11.2017 14:29 | Iné
Najneskôr v marci 2018 by sa mala začať totálna rekonštrukcia neslávne známeho objektu v centre Košíc.

Minulosť poznačil Horizont Slovakia
Stavba bola skolaudovaná ešte v roku 1995 ako Obchodný Dom Tuzex Praha, a.s. O tri roky neskôr budovu kúpil Horizont Slovakia a mal s ňou veľké plány. Kvôli krachu a konkurzu Horizontu sa ale nikdy nestali realitou, budova od roku 2002 chátra.

Plány sú veľkolepé, škoda že neprišli skôr
Vlastník - spoločnosť REALMAN, s.r.o. chce objekt zmeniť na Obchodný dom Citadela. Na jednom podzemnom a piatich nadzemných podlažiach sú plánované štandardné priestory pre obchod a služby - predajňa potravín, obchodné prevádzky, butiky, kaviareň, reštauračné prevádzky, v návrhu figuruje aj fitness centrum a priestory pre kancelárie. Prenájom priestorov už bol spustený, dve podlažia sú dokonca podľa informácií na webe kompletne zarezervované.

Nová budúcnosť začne v roku 2019?
Nové obchodné centrum by malo v priamom susedstve Auparku "vyrásť" za 12 mesiacov, pričom začiatok prác je avizovaný už na marec 2018. Celkové náklady na rekonštrukciu sú odhadované na 5 miliónov eur, projekt oficiálne schválilo aj mesto. Prví zákazníci by sa v ňom mali objaviť najneskôr v septembri 2019. Zaujímavosťou je, že vlastník v marketingovej komunikácii sľubuje bezplatné parkovanie na 2 hodiny. Aupark pritom nedávno bezplatné parkovanie pre zákazníkov prakticky zrušil.

Vizualizácie: odcitadela.sk
Foto / Text: TV KOŠICE
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

Bez komentára
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
8124
videní
01:11


Facebook loginGoogle login