32454 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Bez komentára

VIDEO: Vodičovi za naháňačku hrozí 4 až 10 rokov väzenia

TELEVÍZIA KOŠICE, 12.03.2018 14:30 | Spravodajstvo
Podľa informácií, ktoré nám dnes k prípadu poskytla hovorkyňa KR PZ v Košiciach, Lenka Ivanová, "vodiča dodávkového vozidla zn. Citroen Jumpy polícia pokutovala na Moldavskej ulici, kde stál v zákaze zastavenia a blokoval vjazd na zastávku MHD". Podľa jej slov, vodič bol arogantný, pokutu odmietol zaplatiť, zaradil rýchlosť a z miesta ušiel.

Nerešpektoval svetelné signály, ani pokusy polície o jeho zastavenie
Počas svojej jazdy mestom nerešpektoval svetelnú signalizáciu na semaforoch, opakovane nereagoval ani na pokusy polície zastaviť ho svetelným a zvukovým zariadením a znamením STOP. Policajné hliadky prenasledovali unikajúce vozidlo a snažili sa ho na Tr. SNP zablokovať služobným vozidlom. Vodič však prešiel s vozidlom cez obrubníky a deliaci ostrovček, narazil do dopravnej značky a ďalej unikal smerom k Amfiteátru. Počas svojej bezohľadnej a riskantnej jazdy nerešpektoval svetelné zariadenia, na viacerých miestach narazil do dopravných vodiacich dosiek a jazdil v protismere. Pri ďalšom pokuse o zastavenie nereagoval, narazil do policajného auta zn. VW Golf. Policajné hliadky unikajúce vozidlo prenasledovali smerom na Námestie Maratónu mieru, kde vodič vošiel do protismeru, ďalej unikal po Gorkého ulici, vošiel na Tomášikovu ulicu, kde unikajúceho vodiča hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky zadržali za použitia donucovacích prostriedkov, nakoľko kládol aktívny odpor.

Spôsobil škodu 4500 eur, našťastie nikoho nezranil
Následne bol vodič prevezený na policajné oddelenie k ďalšej realizácii, kde sa podrobil dychovej skúške na zistenie požitia alkoholu s negatívnym výsledkom. Policajti zistili totožnosť unikajúceho vodiča dodávkového vozidla. Išlo o 30-ročného muža z okresu Košice okolie. Vodičovi bol zadržaný vodičský preukaz. Svojou bezohľadnou a riskantnou jazdou spôsobil škody predbežne vyčíslené na 4.500 eur, k zraneniu osôb nedošlo. Pre podozrenie z požitia inej návykovej látky bol u vodiča vykonaný odber biologického materiálu, ktorý bude podrobený toxikologickému vyšetreniu.

Hrozí mu 4 až 10 rokov väzenia
Keďže vodič svojou bezohľadnou jazdou vydal ľudí do nebezpečenstva smrti alebo ťažkej ujmy na zdraví, a to prejazdom cez viaceré križovatky v meste na červený signál, ako aj opakovanou jazdou v protismere, pričom v snahe uniknúť policajným vozidlám tieto vytláčal z cesty, a jedno z policajných vozidiel aj poškodil, rovnako tak poškodil niekoľko zvislých dopravných značiek, vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach v danej veci začal trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny za tento trestný čin hrozí vodičovi trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

Zdroj: KR PZ v Košiciach
Video: FB Polícia Slovenskej republiky

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1079
videní
01:35
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
6596
videní
00:39
Bez komentára
3254
videní
03:56
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4976
videní


Facebook loginGoogle login