K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

FOTO: Z fontány môže byť Fitpark aj detské ihrisko

TELEVÍZIA KOŠICE, 03.05.2018 06:45 | Spravodajstvo
Torzo bývalej fontány s rozlohou cca 680 metrov štvorcových strašilo na sídlisku Nad jazerom, na Námestí kozmonautov dlhé roky. V nefunkčnom a zdevastovanom stave sa postupne stávalo smetiskom, častokrát tam dochádzalo aj k úrazom detí. Ako uviedla starostka mestskej časti Lenka Kovačevičová, "obnova fontány a jej totálna rekonštrukcia by stála viac ako 140 tisíc eur, plus každý mesiac prevádzkové náklady." Navyše by hrozilo, že sa stane akýmsi neželaným letným kúpaliskom, ako v iných častiach mesta.

O ďalšom osude rozhodnú obyvatelia dotknutej lokality
V týchto dňoch sú práce na prvej etape revitalizácie územia vo finále, torzo bolo zbúrané, plocha je postupne zasypávaná. Na mieste bude vybudovaný náhradný chodník, plochu zatrávnia, vysadia dreviny a kvitnúce rastliny. Ako ďalej dodáva starostka, "proces revitalizácie realizuje Správa mestskej zelene, až pôda sadne, v priebehu budúceho roka dôjde aj k realizácii druhej fázy." O nej už rozhodnú obyvatelia dotknutej lokality. "Môže tam byť Fitpark podobný ako v lesoparku, alebo park, či detské ihrisko".

Ide už o druhú nefunkčnú fontánu, ktorú na sídlisku likvidujú. Tá prvá sa na Rovníkovej ulici v októbri 2016 zmenila na výbeh a cvičisko pre psov.

Foto: TV KOŠICE

Súvisiace články:
Na sídlisku Nad jazerom likvidujú torzá minulosti
Na mieste bývalej fontány otvorili moderný výbeh pre psov
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
320
videní
02:06
305
videní
02:48
201
videní
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
416
videní
03:21


Facebook loginGoogle login