K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

FOTO: Čiernu stavbu zbúrali, čaká ich oprava štítovej steny

TELEVÍZIA KOŠICE, 17.05.2018 13:00 | Spravodajstvo
Ako prví sme ešte v januári tohoto roka upozornili na polorozpadnutú stavbu v Zuzkinom parku. Priamo pod oknami paneláku sa v nej usadili bezdomovci. 

Neriešiteľný problém zrazu našiel rýchle riešenie
Obyvatelia bytového domu na Lesníckej ulici sa sťažovali na zápach, znemožnené vetranie, či neporiadok. Problém dlhé roky riešili aj sami, ale bez úspechu. Chátrajúca stavba, pochádzajúca ešte z čias výstavby Terasy, akoby nemala majiteľa. Mestská časť tvrdila, že kompetencie na odstránenie stavby nemá, lebo pozemok patrí mestu. Stavebný úrad zas v stanovisku pre správcu bytového domu uviedol, že "ak neexistuje vlastník stavby, nie je komu nariadiť jej odstránenie."

Prešli štyri mesiace a problémová stavba je minulosťou. Ako nám povedal vedúci komunikačného referátu mesta Košice Jozef Marko, "pozostatky zdevastovaného objektu na Lesníckej ulici boli odstránené na náklady mesta Košice ( necelých 5 000 eur) a likvidované na skládke komunálneho odpadu a stavebnej sute." Práce boli zrealizované ešte začiatkom mája.

Vlastníkov čaká oprava štítovej steny, ktorú predtým zatepliť nemohli
Vlastníkov bytov na Lesníckej ulici v najbližších mesiacoch čaká oprava a zateplenie štítovej steny. Tá je po zbúraní susediacej stavby odkrytá až po železobetónovú konštrukciu. Práve kvôli nej totiž nedokázali v čase komplexnej obnovy zateplenie steny dokončiť.

Foto: TV KOŠICE


-------
Reportáž je tipom od diváka tvkosice.sk. Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, alebo vo vašej mestskej časti existuje akýkoľvek problém alebo pozitívny príklad na ktorý chcete upozorniť, ozvite sa nám. Využiť môžete aj mobilnú aplikáciu - cez ňu je možné v reálnom čase pridať fotoreportáže alebo videá.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
423
videní
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1803
videní
02:50
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
315
videní
02:30


Facebook loginGoogle login