7661 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:

VIDEO: Art Film Fest sa v Košiciach udomácňuje

TELEVÍZIA KOŠICE, 16.06.2018 07:20 | Kultúra
Východ má vyspelé publikum, festival si zaslúži a zároveň užije.

Červený koberec, desiatky fanúšikov, hviezdy strieborného plátna i filmového zákulisia. 26. ročník Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest v piatok oficiálne v Kunsthalle otvoril jeho prezident Milan Lasica, cestu k červenému kobercu si našli aj desiatky fanúšikov kvalitných filmov a  hereckých hviezd.

Na svoje si počas najbližšieho týždňa prídu filmoví odborníci i bežní diváci. Silné zastúpenie má slovenský film, kategórie Sto rokov vzájomnosti, Susedia online či kategória venovaná Bergmanovej storočnici. S festivalom sa však spájajú aj ceny. Prvú z dvoch tohtoročných Hercových misií si v Košickej Kunsthalle prebrala slovenská herečka Zuzana Mauréry. Ďalšou ocenenou bude aj Ivana Chýlková.

Festival po príklade z Cannes reaguje aj na aktuálnu tému, ktorou je nerovnomerné rozloženie žien vo filmovom priemysle. Po červenom koberci sa prešiel aj ďalší ocenený, východniar Fero Fenič, ktorému 26. ročník priniesol cenu prezidenta.  Otváracím filmom festivalu bola snímka Filmové hviezdy nezomierajú v Liverpoole. Do metropoly východu si našli cestu aj naše, slovenské hviezdy. Art film fest si v Košiciach môžeme užiť počas celého týždňa.

Pozrite si videoreportáž z otváracieho ceremoniálu.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 0

Nie je pridaný žiaden komentár.
Neváhaj a vyjadri svoj názor k reportáži.

Podobné reportáže

 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
216
videní
03:23
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
484
videní
03:48
 
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3863
videní
03:29
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
640
videní
03:18


Facebook loginGoogle login