17208 videní
K obľúbeným
Pozrieť neskôr
Hodnotenie: Tvoje hodnotenie:
Váš tipBez komentára

VAŠE VIDEO: Autobus MHD od zrážky delilo pár metrov

TELEVÍZIA KOŠICE, 04.07.2018 13:45 | Doprava
Video natočil dnes ráno (4.7.) Košičan Daniel, na križovatke Popradskej a Bardejovskej ulice.

Zachytáva okamih, keď si autobus MHD č.  54 zrejme pomýlil svetlá na semafore a do križovatky vošiel v plnej rýchlosti a na červenú. K zrážke s autom, ktoré vychádzalo z Bardejovskej ulice našťastie nedošlo, autobus stihol ubrzdiť a následne zacúval späť.

Video sme so žiadosťou o stanovisko poslali aj Dopravnému podniku mesta Košice.

Aktualizované 09.07.2018 16.30 ( doplnené o písomné vyjadrenie DPMK )
"Umiestnenie semaforov v predmetnej križovatke už pomýlilo viacerých vodičov a v križovatke došlo ku  kolíznym situáciám. Vodič linky 54 sa  - s prázdnym autobusom - po skončení rannej časti zmeny presúval do garáží na Hornádskej ulici. Splietol si semafor a keď si to uvedomil, nechcel vozidlo prudko zabrzdiť (šmykom) ale vošiel radšej do priestoru križovatky a plynulo zabrzdil. Zareagoval včas a k ohrozeniu osôb ani vozidiel nedošlo. Situáciu videl aj vodič ďalšieho autobusu, ktorý stál za vozidlom s kamerou – ten mu vysielačkou oznámil, že za ním nie je žiadne vozidlo a že môže bezpečne cúvať. V tomto prípade zlyhal ľudský faktor. Ide o spoľahlivého vodiča, ktorý v DPMK pracuje takmer 20 rokov. Nás – a samozrejme aj vodiča - mrzí, že svojou nepozornosťou vytvoril nebezpečnú situáciu a všetkým, ktorých svojim konaním obmedzil, sa ospravedlňujeme. Voči vinníkovi budeme postupovať podľa platných interných smerníc."

Autor videa: Daniel K., Košice

-------------
Príspevok je tipom od diváka tvkosice.sk. Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, alebo vo vašej mestskej časti existuje akýkoľvek problém alebo pozitívny príklad na ktorý chcete upozorniť, ozvite sa nám. Využiť môžete aj mobilnú aplikáciu - cez ňu je možné v reálnom čase pridať fotoreportáže alebo videá.
Tagy k reportáži

KomentárePočet príspevkov: 2

 

Dodo Kešelák06.07.2018 10:59:24

Škoda že vodiči "profesionáli" nedodržiavajú ani semafor na výjazde zo zastávky oprati OC Galéria na Terase... Běžně idú na zelenú určenú autám a ignorujú svou červenú a blokujú tak auta odbočujuce na Pražskú...

Abov news

Abov news04.07.2018 21:48:07

Podobný zavádzajúci semafor je na Južnej triede pred mostom VSS . Návestidlo pre smer do Barce ( rovno ) visí nad odbočovacím jazdným pruhom na most VSS (v ľavo )

Podobné reportáže

Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
4582
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
1226
videní
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
3565
videní
00:11
Váš tip
 
Tagy k reportáži
Pozrieť neskôr
K obľúbeným
5986
videní
02:32


Facebook loginGoogle login